ستاد صبر استان یزد تشکیل شد
ستاد صبر استان یزد تشکیل شد

خبرگزاری میزان – غلامعلی دهشیری، رییس کل دادگستری استان یزد اظهار داشت: کلمه صبر مخفف، صلح، بخشایش و رضایت است، تا افراد را به اهتمام در موضوع عفو، گذشت و ایثار دعوت نماید. وی تصریح کرد: امروزه آسیب‌های اجتماعی زیادی در جامعه شکل گرفته و رسیدگی صرف قضایی نمی‌تواند به فصل کامل خصومت منجر شود […]

خبرگزاری میزان – غلامعلی دهشیری، رییس کل دادگستری استان یزد اظهار داشت: کلمه صبر مخفف، صلح، بخشایش و رضایت است، تا افراد را به اهتمام در موضوع عفو، گذشت و ایثار دعوت نماید.

وی تصریح کرد: امروزه آسیب‌های اجتماعی زیادی در جامعه شکل گرفته و رسیدگی صرف قضایی نمی‌تواند به فصل کامل خصومت منجر شود که در این راستا ورود ستاد صبر و تشکیلات طراحی شده در نهادینه شدن فرهنگ مهربانی و گذشت و ترویج صلح و سازش موثر است.

رییس کل دادگستری استان یزد، با بیان اینکه حکم قضایی در دادگاه در بسیاری از مواقع بر حسب ظاهر خصومت را فصل می‌کند، بیان داشت: اختلافی که با صلح و بخشش و گذشت حل شود مصداق حکم واقعی است و به مراتب رضایت بیشتری را برای افراد حاصل می‌کند.

وی به واژه انسان اشاره کرد و افزود: واژه انسان از انس و الفت و مودت و الفت سرچشمه می‌گیرد و اعضای ستاد صبر نیز باید در این مسیر گام بردارند.

رئیس کل دادگستری استان یزد، با ذکر حدیثی ازمعصوم، ابراز داشت: هرکس که در راه صلح و آشتی همنوع خود گام بردارد تا مادامی که مراجعت نماید فرشتگان بر او درود می‌فرستند و او ثوابی همچون شب قدر را درک می‌نماید.

شایان ذکر است در پایان این نشست احکام اعضای ستاد صبر استان، قرائت و با آنان اعطاء گردید.

 

انتهای پیام/