سامانه شفافیت استانداری آذربایجان شرقی رونمایی شد
سامانه شفافیت استانداری آذربایجان شرقی رونمایی شد

سامانه شفافیت استانداری آذربایجان شرقی با هدف توسعه شفافیت، افزایش مسئولیت‌پذیری و پاسخگویی و ارتقای سرمایه اجتماعی و اعتماد عمومی راه‌اندازی شد. به گزارش قلم پرس،از تبریز، سامانه شفافیت استانداری آذربایجان‌شرقی روز شنبه به مناسبت هفته ارتباطات و روابط عمومی و در نشست مدیران روابط عمومی فرمانداری‌های استان با حضور معاونان “سیاسی، امنیتی و اجتماعی” […]سامانه شفافیت استانداری آذربایجان شرقی با هدف توسعه شفافیت، افزایش مسئولیت‌پذیری و پاسخگویی و ارتقای سرمایه اجتماعی و اعتماد عمومی راه‌اندازی شد.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، سامانه شفافیت استانداری آذربایجان‌شرقی روز شنبه به مناسبت هفته ارتباطات و روابط عمومی و در نشست مدیران روابط عمومی فرمانداری‌های استان با حضور معاونان “سیاسی، امنیتی و اجتماعی” و “توسعه مدیریت و منابع” استاندار آذربایجان شرقی، رونمایی شد و فعالیت خود را با نشانی shafaf.ostan-as.ir رسماً آغاز کرد.

 
در این سامانه عملکرد مالی، اطلاعات معاملات و قراردادها، گزارش‌های عملکرد، قوانین و مقررات، مجوزهای صادره، برنامه‌های توسعه، فرآیندهای استخدام و جذب نیرو، اسناد و اطلاعات پژوهشی، اطلاعات مدیران و اطلاعات موردنیاز کسب‌وکارها برای عموم مردم قابل دسترسی است.
 
این سامانه براساس قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات و مصوبه شورای اجرایی فناوری اطلاعات راه‌اندازی شده و به صورت مستمر از نظر محتوا و بستر به‌روزرسانی خواهد شد.
 
علاوه بر سامانه شفافیت، شهروندان می‌توانند کلیه اطلاعات موردنیاز خود را از طریق سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات از دستگاه‌ها درخواست کنند که طبق قانون، دستگاه‌ها موظف به پاسخ‌گویی به درخواست‌های شهروندان در مهلت قانونی هستند.
 
اداره کل روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی نماینده تام‌الاختیار استاندار در اجرای این قانون در سطح استان است و همه شهرداری‌ها نیز عضو این سامانه هستند.
 
مدیرکل روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی در نشست مدیران روابط عمومی فرمانداری‌های استان، با اشاره به تأکید دولت مردمی سیزدهم و شخص رئیس جمهور بر پاسخ‌گویی دستگاه‌های دولتی و صداقت با مردم در تمام ارکان حاکمیت، گفت: دولت خود را متعهد می‌داند شفافیت را در همه جنبه‌ها عملیاتی کند که روابط عمومی‌ها در این زمینه نقش مهمی دارند.
 
رامین نظامی‌خواه با اشاره به اینکه راه‌اندازی سامانه شفافیت، اولین اقدام استانداری در راستای توسعه شفافیت و ارتباط دوسویه با مردم است، افزود: شفافیت، سریع‌ترین، کم‌هزینه‌ترین و قابل اعتمادترین سازوکار برای مبارزه با فساد و افزایش مسئولیت‌پذیری و پاسخگویی است که در نهایت به جلب مشارکت فعال و مؤثر مردمی و ارتقای سرمایه اجتماعی می‌انجامد.

انتهای پیام/