خبرگزاری میزان – غلامعلی دهشیری، رئیس کل دادگستری استان یزد در نشست شورای معاونین دادگستری، بر استفاده از تخصص و تعهد نیرو‌های خلاق و کارآمد دستگاه قضایی تأکید و عنوان کرد: ارتقاء کمی و کیفی فعالیت‌های هر دستگاه در گرو وجود منابع انسانی خلاق، مبتکر و کارآمد است. رئیس کل دادگستری استان یزد طراحی و […]

خبرگزاری میزان – غلامعلی دهشیری، رئیس کل دادگستری استان یزد در نشست شورای معاونین دادگستری، بر استفاده از تخصص و تعهد نیرو‌های خلاق و کارآمد دستگاه قضایی تأکید و عنوان کرد: ارتقاء کمی و کیفی فعالیت‌های هر دستگاه در گرو وجود منابع انسانی خلاق، مبتکر و کارآمد است.

رئیس کل دادگستری استان یزد طراحی و آماده‌سازی سامانه ارزشیابی کارکنان تحت وب را یکی از مهم‌ترین اقدامات دستگاه قضایی این استان ذکر کرد و بیان داشت: این اقدام در راستای استفاده از ظرفیت و استعداد نیروی انسانی خلاق انجام شده است و با به روز رسانی پارامتر‌های تعریف شده در ارزشیابی، می‌تواند انگیزه کارکنان را برای بهبود عملکرد و افزایش بهره وری ارتقاء دهد.

معاون منابع انسانی دادگستری نیز در این نشست در توضیح سامانه طراحی شده، اظهار کرد: اولین حُسن این سامانه، حذف کاغذ و صرفه جویی در هزینه هاست که صورت می‌گیرد.

حسین دهقانی فیروزآبادی افزود: ارزیابی دقیق‌تر کارکنان از دیگر محاسن این سامانه است که می‌تواند با تعریف دوره‌های ماهانه یا فصلی ارزیابی‌ها را دقیق‌تر انجام داد.

وی هدف از ارزشیابی کارکنان را ایجاد رقابت سالم برای بهبود کیفیت خدماتشان و ایجاد زمینه‌ای برای شناسایی و رفع مشکلات و موانع کار و تقویت نقاط قوت برشمرد و گفت: در روش جدید که توسط مهندسان مجموعه فناوری اطلاعات دادگستری طراحی و اجرا شده است می‌توان بازه ارزشیابی را ماهانه تعریف کرد تا هر کارمند در طول سال مشکلات خود را بشناسد و در جهت رفع آن اقدام نماید.

این مقام مسئول یادآور شد: تلاش گسترده‌ای صورت گرفت تا در صورت تأمین امنیت این برنامه با اجرا از روی گوشی و یا سایت وقت گران‌بهای مدیران در ساعت اداری گرفته نشود و بتوانند از طریق وب و یا نرم افزار‌های موبایلی کارمندان تحت امر را در ساعات غیر اداری مورد ارازیابی قرار دهند.

وی گفت: در طراحی این سامانه علاوه بر استفاده از تکنولوژی‌های روز، سعی بر آن شد تا جدیدترین شاخص‌های ارزیابی کیفی کارکنان بر اساس مطالعات جدید مورد استفاده قرار گیرد.

انتهای پیام/