سامانه آنلاین و یکپارچه ثبت وقایع حیاتی راه‌اندازی شود
سامانه آنلاین و یکپارچه ثبت وقایع حیاتی راه‌اندازی شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به مسئولیت دستگاه‌های متولی در ارائه آمار و لزوم رفع اختلاف‌های آماری، خواستار راه‌اندازی سامانه آنلاین و یکپارچه ثبت وقایع حیاتی شد. تراب محمدی  درجلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی استان، با اشاره به الزام قانونی عکس‌دار کردن شناسنامه دانش‌آموزان بالای ۱۵ سال، از دستگاه‌های […]


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به مسئولیت دستگاه‌های متولی در ارائه آمار و لزوم رفع اختلاف‌های آماری، خواستار راه‌اندازی سامانه آنلاین و یکپارچه ثبت وقایع حیاتی شد.

تراب محمدی  درجلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی استان، با اشاره به الزام قانونی عکس‌دار کردن شناسنامه دانش‌آموزان بالای ۱۵ سال، از دستگاه‌های خدمات‌رسان خواست از ارائه خدمات به صاحبان شناسنامه­های فاقد عکس اجتناب کنند.
 
وی با اشاره به جمعیت بیش از ۳ میلیون و ۱۳۳ هزار نفری افراد بالای ۱۵ سال در استان، گفت: تاکنون برای ۸۷ درصد از این جمعیت، کارت هوشمند ملی و برای ۵۰ درصد نیز شناسنامه مکانیزه صادر شده است.
 
محمدی افزود: ثبت احوال هماهنگی‌های لازم را انجام داده تا با همکاری آموزش و پرورش، عکس‌دار کردن شناسنامه و ثبت‌نام کارت هوشمند دانش‌آموزان به سهولت انجام گیرد.
 
محمد حیرت‌انگیز، مدیرکل ثبت احوال آذربایجان شرقی نیز از کاهش آمار تولد، فوت و ازدواج در ۴ ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: در ۴ ماهه امسال، ۹۹٫۵ درصد از موارد ولادت و ۹۴٫۷ درصد از موارد فوت در استان در مهلت قانونی ثبت شده است.