زیست بوم فرهنگی را به سمت جامعه‌ای مطابق با فرهنگ اسلامی و ایرانی سوق دهیم
زیست بوم فرهنگی را به سمت جامعه‌ای مطابق با فرهنگ اسلامی و ایرانی سوق دهیم

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی گفت: شورای فرهنگ عمومی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در تلاش است تا زیست بوم فرهنگی را به سمت جامعه‌ای مطابق با فرهنگ اسلامی و ایرانی سوق دهد. به گزارش قلم پرس،از تبریز، سیدقاسم ناظمی در نشست هم‌اندیشی “زیست عفیفانه” که با حضور حجت‌الاسلام “مهدی بیاتی”، دبیر کارگروه […]مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی گفت: شورای فرهنگ عمومی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در تلاش است تا زیست بوم فرهنگی را به سمت جامعه‌ای مطابق با فرهنگ اسلامی و ایرانی سوق دهد.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، سیدقاسم ناظمی در نشست هم‌اندیشی “زیست عفیفانه” که با حضور حجت‌الاسلام “مهدی بیاتی”، دبیر کارگروه عفاف و حجاب شورای فرهنگ عمومی و کنش‌گران و دست‌اندرکاران حوزه عفاف و حجاب در تالار خاقانی خانه فرهنگ تبریز برگزار شد، اظهار داشت: جامعه ما یک جامعه شرقی است که افراد در آن از نخست در بستر و چارچوبی فرهنگی رشد کرده‌اند که از شاخصه‌های آن پررنگ بودن اخلاق انسانی است.

وی افزود: در  عین حال جامعه ما یک جامعه دینی است و بدیهی است که ما موظفیم بر اصول تاکید شده دینی نیز مقید باشیم.

ناظمی تصریح کرد: ما به عنوان جامعه فرهنگی که تاریخ دیرینه‌ای دارد نیازمند بازگشت به ارزشهای خود هستیم که مسئله پوشش و عفاف و حجاب یکی از این ارزشهاست.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، عدم توجه به ارزش‌های دینی و تاریخی و فرهنگی را یکی از دلایل مفلد و پیرو شدن برای فرهنگهای دیگر برشمرد و گفت: مقوله پوشش در عین اینکه یک رویکرد فرهنگی است، یک رویکرد اقتصادی نیز دارد، به نحوی که یکی از بازارهای عمده جهانی به لباس اختصاص دارد و فرهنگهای دیگر برای ارائه‌ طرحهای مبتنی بر فرهنگ خود در حوزه پوشش در جهان اقدام جدی دارند اما سهم کشور و اقتصاد ما از این بازار بسیار کمرنگ است.

وی تاکید کرد: اگر دست‌اندرکاران حوزه لباس تلاش نکنند و تولید بهینه اتفاق نیفتد و دولت حمایت روش‌مند از این حوزه نداشته باشد ما متضرر خواهیم بود و از این رو نیازمند همگرایی و هم پوشانی بین نهادهای دولتی، بخش خصوصی و نهادهای ناظر بازار در این راستا هستیم.

ناظمی تاکید کرد: شورای فرهنگ عمومی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در تلاش است تا زیست بوم فرهنگی را به سمت جامعه‌ای مطابق با فرهنگ اسلامی و ایرانی سوق دهد.

در این نشست حجه‌الاسلام بیاتی به تبیین راهبرد سه پایه زیست  عفیفانه پرداخت.

انتهای پیام/