به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «ناصر ابوبکر» رئیس اتحادیه روزنامه‌نگاران فلسطین روز شنبه اعلام کرد ظرف حملات اخیر رژیم صهیونیستی علیه فلسطینی‌ها، حدود ۱۷۰ روزنامه‌نگار زخمی شده‌اند. به نوشته خبرگزاری «آناتولی»، این مقام فلسطینی افزود، ۳۳ دفتر رسانه‌ای نیز در حملات و بمباران رژیم صهیونیستی به نوار غزه آسیب دیده‌ یا نابود شده‌اند. ناصر […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «ناصر ابوبکر» رئیس اتحادیه روزنامه‌نگاران فلسطین روز شنبه اعلام کرد ظرف حملات اخیر رژیم صهیونیستی علیه فلسطینی‌ها، حدود ۱۷۰ روزنامه‌نگار زخمی شده‌اند.

به نوشته خبرگزاری «آناتولی»، این مقام فلسطینی افزود، ۳۳ دفتر رسانه‌ای نیز در حملات و بمباران رژیم صهیونیستی به نوار غزه آسیب دیده‌ یا نابود شده‌اند.

ناصر ابوبکر در ادامه گفت: «اتحادیه روزنامه‌نگاران فلسطین در همکاری با روزنامه‌نگاران بین‌المللی در حال تکمیل شکایتی درخصوص جنایات اسرائیل علیه خبرنگاران و تحویل آن به دیوان بین‌المللی کیفری است».

سخنگوی سازمان گزارشگران بدون مرز پیش‌تر در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه تأکید کرد که اقدام رژیم صهیونیستی در هدف قرار دادن مقرهای رسانه‌ها به منزله جنایات جنگی است و از این رژیم در دیوان بین‌المللی کیفری  (دادگاه لاهه)، شکایت کرد.

علاوه بر این، سردبیر ارشد خبرگزاری «آسوشیتد پرس» تحقیقی مستقل درباره حمله هوایی رژیم صهیونیستی به ساختمانی در غزه را خواستار شده است که دفتر این خبرگزاری در آن واقع شده بود.

«محمد اشتیه» نخست‌وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین نیز روز جمعه اعلام کرد جنایت‌هایی که علیه زنان و کودکان انجام شده است، به دیوان بین‌المللی کیفری گزارش خواهد شد. این دیوان پیش‌تر نیز درباره جنایت‌های اسرائیل علیه مردم ما در نوار غزه در سه جنگ اسرائیل علیه مردم غزه تحقیقاتی را آغاز کرده بود.

طی یازده روز درگیری میان نیروهای مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی، ۲۴۳ فلسطینی از جمله ۶۶ کودک به شهادت رسیدند.

در این درگیری‌ها بیش از چهار هزار موشک و راکت به سمت فلسطین اشغالی شلیک شد و ضعف گنبد آهنین در رهگیری و انهدام راکت‌های مقاومت فلسطین  باعث خسارات مالی و جانی زیادی در شهرها و شهرک‌های صهیونیست‌نشین شد.

کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی شامگاه روز گذشته گذشته با طرح مصر برای برقراری آتش‌بس از ساعت ۲ بامداد ۲۱ مه (۰۳:۳۰ بامداد جمعه به وقت تهران) موافقت کرد.

انتهای پیام/م