رویکرد گمرک ورود بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری و تکمیل زیرساخت‌هاست
رویکرد گمرک ورود بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری و تکمیل زیرساخت‌هاست

ناظر گمرکات استان آذربایجان‌شرقی گفت: رویکرد گمرک ورود بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری و تکمیل زیرساخت‌هاست.

به گزارش قلم پرس، لیلی اورنگی در نشست بررسی موانع و راهکارهای ارتقای گمرک بناب با حضور مسئولان شهرستان و آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه گمرک بناب جزو گمرکات فعال در استان و کشور است؛ اظهار داشت: فعالیت‌های گمرک بناب و میزان صادرات شهرستان نشان می‌دهد که گمرک بناب ظرفیت لازم برای ارتقا به اداره گمرک را دارد.

وی افزود: از آنجایی که مجموعه دولت و مجلس در تلاش برای ارتقای گمرک بناب هستند، قطعاً ما نیز در کنار آنها برای انجام این امر تلاش خواهیم کرد.

مدیرکل گمرک تبریز با بیان اینکه در شرایط فعلی گمرک شرایط لازم برای احداث ساختمان برای گمرک را ندارد؛ تصریح کرد: رویکرد گمرک ورود بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری و تکمیل زیرساخت‌هاست.

بر پایه این گزارش، مسئولان حاضر در نشست از محل گمرک، شهرک صنعتی و برخی امکانات و زیرساخت‌های موجود برای توسعه و ارتقای گمرک بناب از نزدیک بازدید کردند.

گزارش فارس حاکی است، شهرستان ۱۵۰ هزار نفری بناب در ۱۱۰ کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان شرقی و در جنوب این استان واقع شده و بهمن ماه سال ۱۳۹۳ اداره گمرک در شهرستان بناب افتتاح و راه اندازی شد.

این شهرستان با توجه به صنعتی و اقتصادی بودن آن و همچنین وجود دهها واحد تولیدی و صنعتی کوچک و بزرگ بویژه صنایع فولاد، لوازم خانگی و فرآوری خشکبار یکی از فعال ترین شهرستان های استان در زمینه صادرات انواع محصولات به خارج از کشور است.