خبرگزاری میزان – آیت الله علیرضا اعرافی، امام جمعه میبد در سی و هشتمین نشست ستاد اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی که به میزبانی شهر میبد برگزار گردید، اظهار داشت: رویکرد دستگاه قضا در جهت حمایت از تولید رویکرد ارزشمندی است که باید مورد حمایت قرار گیرد. وی توجه به اقتصاد مقاومتی را به عنوان یک […]

خبرگزاری میزان – آیت الله علیرضا اعرافی، امام جمعه میبد در سی و هشتمین نشست ستاد اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی که به میزبانی شهر میبد برگزار گردید، اظهار داشت: رویکرد دستگاه قضا در جهت حمایت از تولید رویکرد ارزشمندی است که باید مورد حمایت قرار گیرد.

وی توجه به اقتصاد مقاومتی را به عنوان یک نظریه مطرح کرد و بیان داشت: در برخی نقاط عالم اهتمام به اقتصاد مقاومتی صورت گرفته و نتیجه نیز حاصل شده است و در نظام اسلامی نیاز به فهم جامع این طرح و پیاده سازی آن به صورت دقیق وجود دارد.

این مقام مسئول، تصریح کرد: ایران در مواردی از گردونه اقدامات علمی و صنعتی در دنیا عقب است و باید حتی اگر شرایط تحریم و مشکلات هم نباشد به عنوان یک کشور در حال پیشرفت به اقتصاد مقاومتی پایبند باشد.

وی ابراز داشت: اقتصاد مقاومتی در دنیا یک تحول بنیادین در عرصه‌های مختلف است، که بر اقتصاد دانش بنیان اهتمام دارد و بر رفع ضعف صنعت و کم توجهی به کار و سرمایه گذاری علمی تأکید دارد.

آیت الله اعرافی، گفت: باید در کنار فناوری سخت به بحث صنایع هم اهتمام جدی صورت گیرد.

وی بر پیش‌بینی افق‌های جدید در اقتصاد و سرمایه گذاری تأکید کرد و بیان داشت: در حرکت اقتصاد مقاومتی باید به دنبال پشتیبانی و برداشت موانع از مسیر تولید، سرمایه گذاری و اشتغال زایی بود.

امام جمعه میبد تصریح کرد: این استان ظرفیت دارد که اقتصاد مقاومتی را در طرح‌های بالاتری دنبال کند و از مرز‌های موجود عبور کند و به‌سمت صنایع برتر و پاکتر حرکت نماید.

وی در پایان افزود: یک سری اسناد بالا دستی در حوزه اقتصاد در کشور وجود دارد لذا استان هم باید برای خود مطابق با آن اسناد برش استانی و شهرستانی ایجاد نماید.

انتهای پیام/