روش های سنتی پاسخگو نیازهای آموزشی دانش آموزان نیست/هیچ کلاس درسی در استان بدون معلم نیست/حتی یک نفر لازم‌التعلیم بازمانده از تحصیل نیز نداریم
روش های سنتی پاسخگو نیازهای آموزشی دانش آموزان نیست/هیچ کلاس درسی در استان بدون معلم نیست/حتی یک نفر لازم‌التعلیم بازمانده از تحصیل نیز نداریم

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه امروز ۶۸۰ هزار دانش‌آموز در سراسر استان سال تحصیلی جدید را آغاز می‌کنند، گفت: با وجود اینکه تا پایان امسال نیز ۲ هزار و ۴۰۰ نفر از مجموعه آموزش و پرورش بازنشست شده یا بازنشست خواهند شد، هیچ کلاس درسی در استان بدون معلم نبوده و حتی یک نفر […]

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه امروز ۶۸۰ هزار دانش‌آموز در سراسر استان سال تحصیلی جدید را آغاز می‌کنند، گفت: با وجود اینکه تا پایان امسال نیز ۲ هزار و ۴۰۰ نفر از مجموعه آموزش و پرورش بازنشست شده یا بازنشست خواهند شد، هیچ کلاس درسی در استان بدون معلم نبوده و حتی یک نفر لازم‌التعلیم بازمانده از تحصیل نیز نداریم.

 مجید خدابخش در آئین بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید در دبیرستان شاهد ناحیه ۴ تبریز، با اشاره به اینکه در حال حاضر زندگی بشر با علم، تحصیل و آموزش عجین شده است، افزود: علم و فناوری روز به روز در حال پیشرفت بوده و باید همه به ویژه معلمان سطح علمی خود را مدام ارتقا دهند.

وی اظهار داشت: رفتار، گفتار، کردار و پوشش معلمان بر روی دانش‌آموزان اثرگذار است و باید در کنار تعلیم به تهذیب دانش‌آموزان نیز توجه شود.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس ۳۶ هزار دانش‌آموز و پنج هزار معلم شهید تقدیم انقلاب اسلامی شد، یادآوری کرد: معلمان و دانش‌آموزان در کنار میادین علم و ورزش در حوزه‌های ارزشی نیز برای جمهوری اسلامی کار بی‌نظیری انجام دادند.

وی با اشاره به توسعه فضای الکترونیک، استفاده از روش های نوین تدریس از سوی معلمان را ضروری دانست و افزود: تولید محتوا در فضای مجازی باید یکی از اولویت های معلمان باشد، دیگر روش های سنتی گذشته پاسخگو نیازهای آموزشی دانش آموزان نیست.

استاندار آذربایجان شرقی در پایان به درخشش دانش آموزان آذربایجان شرقی در کنکور سراسری، المپیادها علمی و ورزشی و مسابقات قرآنی اشاره و تصریح کرد: هزینه کردن در آموزش و پرورش، سرمایه گذاری برای آینده است.

در این آئین که با حضور نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی برگزار شد، زنگ بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید به صورت نمادین به صدا درآمد.

صبح امروز همزمان با شروع سال تحصیلی جدید، ۷۵۴ هزار و ۴۲۵ دانش‌آموز در دوره‌های مختلف تحصیلی در بیش از ۹ هزار مدرسه، مرکز و آموزشگاه دولتی و غیردولتی استان آذربایجان شرقی به سر کلاس‌های خود رفتند.