خبرگزاری میزان – یدالله موحد، رئیس کل دادگستری استان کرمان از رضایتمندی ۷۰ درصدی مراجعان مردمی از دستگاه قضایی استان کرمان خبر داد و عنوان کرد: ملت هوشیار، با بصیرت و قهرمان ایران بنا به غیرت ملی خود در طول سال‌های پس از پیروزی انقلاب با اقتدار و عظمت از آرمان‌های انقلابی خود دفاع کرده […]

خبرگزاری میزان – یدالله موحد، رئیس کل دادگستری استان کرمان از رضایتمندی ۷۰ درصدی مراجعان مردمی از دستگاه قضایی استان کرمان خبر داد و عنوان کرد: ملت هوشیار، با بصیرت و قهرمان ایران بنا به غیرت ملی خود در طول سال‌های پس از پیروزی انقلاب با اقتدار و عظمت از آرمان‌های انقلابی خود دفاع کرده و به موقع در صحنه حضور پیدا کرده‌اند و در این دوره نیز همان حضور گسترده و دشمن شکن محقق خواهد شد و برآیند برگزاری انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری شکل‌گیری یک دولت مطابق با معیار‌های مطرح شده در فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی، خواهد بود.

وی با اشاره به این مطلب که مهمترین مساله امروز کشور ما برگزاری دو انتخابات بسیار مهم و سرنوشت ساز در ۲۸ خردادماه است، تاکید کرد: سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری برای انتخاب عالی‌ترین مقام اجرایی کشور و ششمین دوره انتخابات شورا‌های اسلامی شهر و روستا دو رویداد مهم و سرنوشت ساز کشور به شمار می‌روند.

نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان با اشاره به این مطلب که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، انتخابات‌های پرشماری در کشور برگزار شده است، تاکید کرد: در هر یک از ادوار برگزاری انتخابات همواره شاهد بوده‌ایم که از مدت‌ها قبل از برگزاری انتخابات، دشمنان و معاندین تمامی امکانات فکری و تبلیغی خود را برای تخریب انتخابات به کار می‌گیرند.

رئیس کل داگستری استان کرمان ادامه داد: تحقق دولت با کفایت، باایمان، عدالت‌خواه، فساد ستیز، معتقد به توانمندی‌های داخلی، امیدوار به آینده و مردمی را از مطالبات مردم برشمرد و تاکید کرد: مردم انتظار درند دولتی زمام امور را در دست گیرد که به جوانان کشور به عنوان نیرو‌های پیشرو در حرکت عمومی اعتماد داشته باشد و توجه به کرامت و عزت مردم و حرکت در زمینه ارتقای منزلت عمومی مردم را همواره مد نظر قرار دهد.

وی با اشاره به این مطلب که قوه قضاییه نقش برجسته‌ای در مبارزه با فساد دارد، گفت: باید ریشه‌های فساد را دید و با آن‌ها مقابله کرد.

وی با اشاره به اینکه کشور ما بر مبنای اتکا به داشته‌های داخلی و توانمندی‌های خود می‌تواند بسیاری از مشکلات موجود را حل کند، ادامه داد: قوه قضایییه به عنوان یکی از ارکان اساسی نظام جمهوری اسلامی در تحقق آرمان‌های نظام نقش کلیدی و مهمی دارد.

عالی‌ترین مقام قضایی استان کرمان اظهار داشت: تمامی ظرفیت‌های قانونی قوه قضاییه باید فعال شود تا در کنار فعالسازی ظرفیت سایر سازمان‌های اجرایی، امنیتی و اطلاعاتی؛ بیشتر از گذشته در مسیر تامین منافع و مصالح عمومی به نحوی حرکت شود که قابل ارزیابی باشد.

موحد بیان کرد: سند تحول قضایی کار دقیق علمی و متناسب با نیاز‌های امروز دستگاه قضایی کشور است و باید همه فعالیت‌های خود را در چارچوب این سند تنظیم کنیم.

رئیس کل دادگستری استان کرمان با تاکید بر اینکه امنیت مردم امری بسیار مهم و خط قرمز دستگاه قضایی است، ادامه داد: هیچ فردی تحت عنوان سارق، اراذل و اوباش و مخل نظم و امنیت عمومی نباید جرات کند با حضور رئیس حوزه قضایی، دادستان و قضات مقتدر؛ در بین مردم عرض اندام کند.

وی با اشاره به اینکه رافت و رحمت اسلامی در جای خود باید همواره مورد توجه باشد، تاکید کرد: فردی که به نوامیس، اموال و جان مردم و اموال عمومی تعرض می‌کند، نباید احساس امنیت کند.

انتهای پیام/