به گزارش قلم پرس از تبریز، حبیب امین‌زاده با بیان اینکه برنامه‌های لازم براساس محورهای ابلاغی وزارت صمت در سال ” تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها ” تدوین شده است، اظهار داشت: بیشترین صدور جواز تاسیس ایجادی مربوط به شهرک‌های صنعتی شهرستان‌های تبریز، آذرشهر و شبستر می‌باشد. وی تصریح کرد: در دو ماهه اول امسال، بیشترین صدور […]

به گزارش قلم پرس از تبریز، حبیب امین‌زاده با بیان اینکه برنامه‌های لازم براساس محورهای ابلاغی وزارت صمت در سال ” تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها ” تدوین شده است، اظهار داشت: بیشترین صدور جواز تاسیس ایجادی مربوط به شهرک‌های صنعتی شهرستان‌های تبریز، آذرشهر و شبستر می‌باشد.

وی تصریح کرد: در دو ماهه اول امسال، بیشترین صدور جواز ایجادی مربوط به گروه‌های صنعتی محصولات غذائی و آشامیدنی‌ها، ساخت منسوجات، کاغذ و محصولات کاغذی، مواد و محصولات شیمیایی، محصولات از لاستیک و پلاستیک، محصولات فلزی فابریکی و ساخت ماشین‌‌آلات و تجهیزات بوده است.

رئیس سازمان صمت آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه با صدور ۴۰ فقره جواز تأسیس توسعه‌ای تا پایان اردیبهشت‌ماه، نسبت به سال گذشته رشد ۵۴ درصدی داشته‌ایم، افزود: این امر نشان‌دهنده افزایش علاقه‌مندی واحدهای تولیدی استان به افزایش ظرفیت تولید و تنوع محصولات تولیدی بوده و بیشترین صدور جواز توسعه‌ای در گروه‌های صنعتی محصولات غذایی و آشامیدنی‌ها، انتشار، چاپ و تکثیر و ساخت مواد و محصولات شیمیایی است.

وی با اعلام اینکه از یک‌هزار و ۴۳۱ طرح در دست اجرا در استان آذربایجان‌شرقی، ۸۶۷ طرح پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد داشته است، یادآور شد: پیش‌بینی می‌شود، طرح‌های در دست اجرای استان با سرمایه ۱۸٫۶۴۸ میلیارد تومان، زمینه اشتغال ۳۹ هزار و ۵۸۴ نفر را فراهم کند.

انتهای پیام/۶۰۰۰۱/س