راه شهدا با ایستادگی و مقاومت باید ادامه یابد
راه شهدا با ایستادگی و مقاومت باید ادامه یابد

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه امروز باید راه شهدا با ایستادگی و مقاومت ادامه یابد، گفت: رهبری در دیدار روز گذشته دولتمردان با ایشان، فرمودند، “هر جا ما حرکت خود را کند کردیم، دشمن سرعتش را تند کرده”، پس ما باید تند برویم تا دشمن عقب‌نشینی کند. به گزارش قلم پرس به نقل […]

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه امروز باید راه شهدا با ایستادگی و مقاومت ادامه یابد، گفت: رهبری در دیدار روز گذشته دولتمردان با ایشان، فرمودند، “هر جا ما حرکت خود را کند کردیم، دشمن سرعتش را تند کرده”، پس ما باید تند برویم تا دشمن عقب‌نشینی کند.

به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم امروز در مراسم جزءخوانی قرآن کریم در مصلای اعظم امام خمینی(ره) با اشاره به آیه‌ای از جزء هشتم اظهار کرد: با توجه به اینکه امروز سوم خردادماه روز آزادسازی و مقاومت است، از این‌رو طبق این آیه شریف خداوند از مومنان جان‌ها و اموالشان را خریداری می کند تا در برابر این فداکاری مومنان، بهشت را به آنها هدیه دهد.

نماینده ولی‌فقیه در استان با تاکید به اینکه مومنان در راه خدا پیکار می‌کنند و چه کشته شوند یا بکشند، پیروزند، ادامه  داد: این وعده حقی است که خداوند در تورات، انجیل و قرآن ذکر فرموده و چه کسی جز خداوند به عهدی که داده  عامل است.

وی تصریح کرد: در قرآن به افرادی که با خداوند معامله کنند و به پیروزی بزرگ دست یابند، بشارت داده شده است.

امام جمعه تبریز اذعان داشت: دنیا بازار است و مردم در آن بازار معامله‌گر هستند به طوریکه فروشنده مردم بوده و خریدار خداوند متعال است که بهای این معامله بهشت است.

وی ادامه داد: به حق که اگر انسان با خداوند معامله کند، سراسر سود است و اگر به دیگری بفروشد، خسران نصیب وی خواهد شد.

آل‌هاشم با تاکید به اینکه معامله با خداوند چند امتیاز دارد، توضیح داد: با توجه به اینکه هر چه داریم متعلق به خداوند است، این‌رو سزاور نیست که جز باری تعالی با غیر او معامله کنیم.

وی ادامه داد: یادمان باشد که  خداوند متعال اندک را هم می‌خرد و به بها می خرد، پس فروختن به غیر از خدا خسارت است.

امام جمعه تبریز با اشاره به اینکه در پذیرش الهی جهاد با جان بر جهاد مالی مقدم است، افزود: هدف مومن از جنگ ابتدا نابودی باطل بوده و سرانجام شهادت است، به همین دلیل خداوند می‌فرماید اول می‌کشند بعد کشته می‌شوند.

نماینده ولی‌فقیه در استان، سالروز آزادسازی خرمشهر را مورد اشاره قرار داد و گفت: خرمشهر در عملیات آزادسازی بیت‌المقدس در سال ۶۱ آزاد شد و  امام راحل نسبت به این آزادی  فرمودند، “خرمشهر را خدا آزاد کرد”.

وی اضافه کرد: ما وظیفه داریم برای همیشه این ایام را گرامی بداریم چراکه شهدای این عملیات مصداق همان‌هایی هستند که با جانشان با خدا معامله کردند.

آل‌هاشم با بیان اینکه درست است ما امروز جنگی نداریم ولی همه محتاج فرهنگ دفاع مقدس هستیم و نباید فرهنگ دفاع مقدس را فراموش کنیم، گفت: امروز دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و دشمنان ملت قهرمان اسلامی می‌خواهند ایمان و اعتقاد جوانان را از آنها بگیرند و حتی ایمان مردم مورد هجمه دشمن قرار گرفته است، از این‌رو ما باید با فرهنگ دفاع مقدس مانوس شده و شهدا را فراموش نکنیم.

وی با بیان اینکه امروز باید راه شهدا با ایستادگی و مقاومت ادامه یابد، تصریح کرد: رهبری در دیدار روز گذشته دولتمردان با ایشان، فرمودند، “هر جا ما حرکت خود را کند کردیم، دشمن سرعتش را تند کرد”، پس ما باید تند برویم تا دشمن عقب‌نشینی کند.

آل‌هاشم خاطرنشان کرد: امروز راه شهدا را با ایستادگی در برابر دشمن باید ادامه دهیم و البته راه شهدا با ایجاد وحدت و همدلی در جامعه و با اطاعت از ولایت‌فقیه محقق می‌شود.