خبرگزاری میزان – یدالله موحد، رئیس کل دادگستری استان کرمان در آیین تکریم از خدمات رئیس سابق حوزه قضایی بم و معارفه رئیس این حوزه قضایی بیان داشت: لازمه مبارزه جامع و متوازن با فساد، تحولات چشمگیر در تمامی بخش‌های جامعه است. رئیس کل دادگستری استان کرمان خاطرنشان کرد: قوه قضاییه به شکلی قاطع، بی […]

خبرگزاری میزان – یدالله موحد، رئیس کل دادگستری استان کرمان در آیین تکریم از خدمات رئیس سابق حوزه قضایی بم و معارفه رئیس این حوزه قضایی بیان داشت: لازمه مبارزه جامع و متوازن با فساد، تحولات چشمگیر در تمامی بخش‌های جامعه است.

رئیس کل دادگستری استان کرمان خاطرنشان کرد: قوه قضاییه به شکلی قاطع، بی امان و محکم با مظاهر فساد به ویژه فساد اقتصادی برخورد می‌کند و البته این امر اگرچه لازم است؛ اما کافی نیست و بنا به تاکیدات ریاست قوه قضاییه باید بستر‌ها و زمینه‌های ایجاد فساد را شناسایی کرده و با آن‌ها برخورد کرد.

وی تصریح کرد: باید ریشه فساد را قطع کرد و لازمه آن این است که در بالاترین مقام اجرایی کشور یک فرد فسادستیز، تحول گرا و مردم محور حضور یابد و بتواند این مبارزه را قوت بخشد.

موحد ادامه داد: باید یک دولت کارآمد، جهادی و معتقد به ظرفیت‌ها و امکانات کشور با پشتیبانی قوی مردم در پای صندوق‌های رای سکان امور را در دست گیرد که این مهم با حضور حداکثری مردم در حماسه ۲۸ خرداد دست یافتنی خواهد بود.

رئیس کل دادگستری استان کرمان با تاکید بر اینکه هر کس باید به شور و نشاط انتخاباتی کمک کند، گفت: انتخابات در ۲۸ خرداد با شکوه برگزار و برگ زرینی بر تاریخ افتخارات ملت ایران افزوده خواهد شد.

وی در ادامه از مصطفی عارف کیا، رئیس سابق دادگستری بم به عنوان یک قاضی دلسوز، متدین و پرتلاش یاد کرد و افزود: وی بخش زیادی از عمر با خود را در راه خمت به مردم دارالصابرین گذرانده و از قضات شاخص نمونه و پرتلاش به شمار می‌رود و دستگاه قضایی کشور طیف گسترده‌ای از این قضات را در اختیار دارد که همه در تحقق و تعمیق عدالت مجاهدانه و دلسوزانه تلاش می‌کنند.

وی از حسین رمضانی زاده، رئیس حوزه قضایی بم نیز به عنوان فردی جوان، پرتلاش، پرانرژی، خدوم و دلسوز یاد کرد و ادامه داد: قطار تحول در دستگاه قضایی کشور با شتاب مناسبی در حال حرکت است و باید در چارچوب محور‌ها و اهداف متعالی سند تحول حرکت کرده و این نور امید که در دل ملت شریف ایرن تابیدن گرفته است؛ باید هر روز روشن و روشن‌تر باشد.

موحد عنوان کرد: اگر ریشه‌های فساد زا از بین برود، ساختار‌های ایجاد شده می‌تواند به راحتی نیاز‌های قضایی مردم را پاسخگو باشد.

وی خاطرنشان کرد: یکی از محور‌های تحول در دستگاه قضایی توجه به حقوق عامه است و در این رابطه باید توجه داشت که امروز کشور ما فرصت ها، ظرفیت‌ها و امکانات غیرقابل احصاء و شمارشی را در اختیار دارد که باید از آن‌ها نهایت بهره برداری صورت گیرد.

انتهای پیام/