به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، آیت‌الله سیّد ابراهیم رئیسی، عصر امروز (دوشنبه ۳۱ خرداد) در نشست خبری خود پس از پیروزی در انتخابات سیزدهم ریاست‌جمهوری در پاسخ به این سؤال خبرنگار فارس که چه برنامه‌ای برای جبران خسارت مردم در بورس دارید، گفت: اعتماد مردم را به بازار سرمایه برمی‌گردانیم. وی ادامه داد: ازجمله […]

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، آیت‌الله سیّد ابراهیم رئیسی، عصر امروز (دوشنبه ۳۱ خرداد) در نشست خبری خود پس از پیروزی در انتخابات سیزدهم ریاست‌جمهوری در پاسخ به این سؤال خبرنگار فارس که چه برنامه‌ای برای جبران خسارت مردم در بورس دارید، گفت: اعتماد مردم را به بازار سرمایه برمی‌گردانیم.

وی ادامه داد: ازجمله اقدامات ما این خواهد بود که حتماً بورس را به عنوان قلّک دولت قرار نخواهیم داد و کسری بودجه دولت را از طریق بورس تأمین نخواهیم کرد.

رئیسی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم از طریق ایجاد صندوق های خرد، ضرر مردم را در بورس جبران کنیم، اظهار داشت: نظارت‌ و سازوکارهای نظارتی را در بورس فعال خواهیم کرد که خود این فعال شدن نظارت باعث خواهد شد که صندوق توسعه بورس از ایجاد تکانه‌های بورس پیشگیری کند.

وی ادامه داد: اقدامات دیگری در دست برنامه‌ریزی است که از جمله آن‌ها عمیق کردن بورس است. شرکت‌هایی که پشت در بورس ایستاده‌اند که ورود آن‌ها را تسهیل خواهیم کرد. شرکت‌هایی که می‌توانند عمق بورس را افزایش دهند و خسارت‌های سهامداران را کاهش دهند.

انتهای پیام/