اتاق فکر دشمن اتحاد مردمی را نشانه رفته است
اتاق فکر دشمن اتحاد مردمی را نشانه رفته است

امام جمعه موقت تبریز به فتنه زاهدان و سایر فتنه‌های اخیر اشاره کرد و گفت: این فتنه را نیز همانند سایر فتنه‌ها محکوم می‌کنیم. زیرا دشمن یک روز با حجاب، یک روز با چیز دیگر سعی دارد تا مردم را از هم دور کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، حجت‌الاسلام والمسلمین  علی فاضل هیدجی، امروز در خطبه‌های نماز عبادی و سیاسی جمعه تبریز که با حضور پرشکوه نمازگزاران در مصلای اعظم امام خمینی(ره) تبریز برگزار شد، اظهار داشت: آن خانمی که حجاب خود را نگه می‌دارد، در خط مقدم جبهه است و پایبند به عهد است.

وی با اشاره بر تعبیر رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه ایران قوی، قدرت ایران ، گفت: همان طور که ایشان گفتند هر چقدر دور شویم و اتحاد از بین رود، فتنه ایجاد می‌شود.

خطیب جمعه تبریز با بیان اینکه بیش از ۱۵ آیه قرآنی در مورد امنیت است، گفت: امنیت اقتصادی، سیاسی، هنری و غیره را نگه داریم زیرا این امنیت نعمت بزرگی است.

وی به فتنه زاهدان و سایر فتنه‌های اخیر اشاره کرد و گفت: این فتنه را نیز همانند سایر فتنه‌ها محکوم می‌کنیم. زیرا دشمن یک روز با حجاب، یک روز با چیز دیگر سعی دارد تا مردم را از هم دور کنند.

فاضل‌هیدجی به درون‌مایه انتظار اعم از عدم همراهی با فسادکنندگان و داشتن امید در وجودش اشاره کرد و گفت: تلاش از دیگر درون مایه انتظار می‌باشد.

وی با تاکید بر اینکه آگاهی از بحران‌های آخرالزمانی از وظایف فرد منتظر است، گفت: طبق احادیث باید در آخرالزمان از داشته‌های خود محافظت کرد؛ حال این داشته‌ها چیست؟ اتحاد، همدلی اولین سفارش است.

امام جمعه موقت تبریز گفت: فلسفه امر به معروف دخالت نیست بلکه ایجاد برادری است یعنی اگر کسی عقب مانده است او را نزدیکتر کنید، دست کسی که افتاده را بگیرید.

وی با تاکید بر اینکه طبق احادیث، مقام انتظار یک مقام در حد شهادت است، گفت: اگر انسانی در حال انتظار قائم در رختخواب بمیرد، درجه‌ای به او می‌دهند که برابر با شهید در محضر امام زمان(عج) است.

استاد حوزه علمیه تبریز با تاکید بر اینکه نیروی‌های ‌پلید مدام در حال تحریف هدایت هستند، گفت: امروز آزادی، حجاب، زندگی تحریف شده است.

وی با اشاره به دهه امامت گفت: امام وعده خدا به انسان است. اگر دست به دست هم دهیم و جلوی تحریف را بگیریم کمک بزرگی به امام زمان(عج) کردیم.

خطیب موقت جمعه تبریز به نامه رهبر معظم انقلاب به جوانان اشاره کرد و گفت: ایشان تاکید کردند که موازین دینی را از مجرای اصلی دریافت کنید؛ خود قرآن کریم آزادی را گفته است ولی آیا معنی آزادی قرآن و اسلام با آزادی تحریف شده یکی است؟

وی با اشاره به موضوع حقوق زن مطرح شده و حجاب زنان در دنیا گفت: قرآن کریم از زن به عنوان کرامت یاد کرده است.

انتهای پیام/