دهمین جلسه شورای معاونین دادگستری آذربایجان غربی برگزار شد
دهمین جلسه شورای معاونین دادگستری آذربایجان غربی برگزار شد

خبرگزاری میزان – ناصر عتباتی رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی بیان کرد: کار اصلی دستگاه قضایی، قضاوت هست و هیچ کاری نباید کار قضا را تحت الشعاع و تحت تاثیر قرار دهد. عتباتی تاکید کرد: اولویت اول کارکنان دستگاه قضایی باید حل و فصل شکایات و دعاوی مردم باشد و هیچ امری نباید ذره‌ای در […]

خبرگزاری میزان – ناصر عتباتی رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی بیان کرد: کار اصلی دستگاه قضایی، قضاوت هست و هیچ کاری نباید کار قضا را تحت الشعاع و تحت تاثیر قرار دهد.

عتباتی تاکید کرد: اولویت اول کارکنان دستگاه قضایی باید حل و فصل شکایات و دعاوی مردم باشد و هیچ امری نباید ذره‌ای در استقلال قضات دخیل باشد و تصمیم گیری او را مخدوش گرداند، این امر حاصل نمی‌شود مگر با اخلاص در عمل و کار برای رضایت خداوند متعال.

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی در ادامه گفت: نظم و انضباط در کار‌ها بنیان و اساس هر مجموعه هست و اگر کار‌ها با نظم و ترتیب خود پیش برود یقیناً نتایج بهتر خواهد بود بدین منظور از بازرسان ناظر حوزه‌های قضایی می‌خواهم تا برای بالا بردن کیفیت کار‌ها نظم و انضباط حوزه‌ها را ملاک نظر داشته باشند.

مجیدی دادستان مرکز استان آذربایجان غربی نیز در این جلسه گزارشی از کار‌های مهم انجام شده در دادسرای ارومیه ارائه و در خصوص اقدامات انجام شده توضیحاتی داد و گفت: آسایش و امنیت مردم در همه ابعاد خصوصاً بعد اقتصادی، اجتماعی و معیشتی اولویت ماست و هر کسی که به جان، مال و آبروی مردم کوچکترین تعرضی نماید با برخورد شدید و قاطع دستگاه قضایی مواجه خواهد شد.

در ادامه این جلسه زارع سرپرست معاونت آمار و فناوری وبرنامه ریزی استان آذربایجان غربی به ارائه گزارشی از عملکرد حوزه‌های قضایی استان در تیر ماه پرداخت و سپس صمدی معاون قضایی و رئیس شورای حل اختلاف استان گزارشی از شورای حل اختلاف استان ارائه و در خصوص هسته‌های جهادی بخشایش به تشریح آخرین اقدامات انجام یافته پرداخت و پس از آن هر یک از معاونین فراخور وظایف محوله به بیان نکته نظرات خود در خصوص موضوعات جلسه پرداختند و در پایان مصوباتی به تصویب اعضاء رسید.

 

انتهای پیام/