دستگیری کلاهبرداران ۱۰ میلیارد ریالی در تبریز/با رسید جعلی پرداخت الکترونیکی
دستگیری کلاهبرداران ۱۰ میلیارد ریالی در تبریز/با رسید جعلی پرداخت الکترونیکی

جانشین فرمانده انتظامی استان آذربایجان شرقی از دستگیری دو نفر که با ارائه رسید پرداخت جعلی از شهروندان کلاهبرداری می کردند، خبر داد. به گزارش قلم پرس،از تبریز، علی محمدی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: با وصول شکایت تعدادی از شهروندان تبریزی مبنی بر کلاهبرداری با ارائه رسید جعلی از آنها، بررسی […]جانشین فرمانده انتظامی استان آذربایجان شرقی از دستگیری دو نفر که با ارائه رسید پرداخت جعلی از شهروندان کلاهبرداری می کردند، خبر داد.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، علی محمدی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: با وصول شکایت تعدادی از شهروندان تبریزی مبنی بر کلاهبرداری با ارائه رسید جعلی از آنها، بررسی موضوع و رسیدگی به پرونده ها در دستور کار تیمی  از کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی افزود: ماموران با بررسی پرونده های موجود و تحلیل اطلاعات و داده های به دست آمده متوجه شدند کلاهبرداری ها توسط ۲ نفر به صورت جداگانه انجام گرفته است که با تعقیب و مراقبت لازم و ردزنی اطلاعاتی متهمان در ۲دو عملیات جداگانه دستگیر و به پلیس آگاهی دلالت داده شدند.

جانشین فرمانده انتظامی آذربایجان شرقی تصریح کرد: در تحقیقات به عمل آمده ۲۲ فقره پرونده کلاهبرداری به ارزش ۱۰ میلیارد ریال با شیوه و شگرد استفاده از رسید جعل پرداخت الکترونیکی که از طریق برنامه نصب شده در گوشی خود تهیه و به مال باختگان ارائه می دادند از متهمان کشف و پس از تشکیل پرونده جهت رسیدگی به دادسرا معرفی شدند.

محمدی از شهروندان و اصناف و کسبه درخواست کرد در معاملات صورت گرفته و استفاده طرف مقابل از رسید های پرداخت الکترونیکی برای دریافت کالا و پرداخت وجه، قبل از مطمئن شدن از واریز وجه به حساب خود از تحویل کالا خودداری کرده تا در دام کلاهبرداران گرفتار نشوند.

انتهای پیام/