دستگیری جاعل حرفه‌ای مدارک قضایی در گلستان/اخذ امضاء و اثر انگشت از طرف دیگر پرونده در پوشش پستچی
دستگیری جاعل حرفه‌ای مدارک قضایی در گلستان/اخذ امضاء و اثر انگشت از طرف دیگر پرونده در پوشش پستچی

هادی هاشمیان، رئیس کل دادگستری استان گلستان در گفت‌وگو با میزان از دستگیری جاعل حرفه‌ای مدارک قضایی در این استان خبر داد و بیان کرد: این فرد به منزل یا محل کار  طرف پرونده مراجعه و به بهانه تحویل بسته پستی، امضاء و اثر انگشت فرد را در برگه سفید می‌گرفت و با استفاده از […]

هادی هاشمیان، رئیس کل دادگستری استان گلستان در گفت‌وگو با میزان از دستگیری جاعل حرفه‌ای مدارک قضایی در این استان خبر داد و بیان کرد: این فرد به منزل یا محل کار  طرف پرونده مراجعه و به بهانه تحویل بسته پستی، امضاء و اثر انگشت فرد را در برگه سفید می‌گرفت و با استفاده از همین امضاء و اثر انگشت، قرارداد یا اظهاراتی که مد نظر داشت، می‌نوشت.

وی ادامه داد: از آن جا که اثر انگشت و امضاء اصل بود و کارشناسی هم اصل بودن آن را تایید می‌کرد، طرفی که برای دریافت این امضاء و اثر انگشت پول داده بود، رای پرونده را به نفع خودش می‌گرفت.

هاشمیان افزود: یکی از طرفین همین پرونده ها، به حفاظت و اطلاعات دادگستری استان گلستان مراجعه و اعلام کرد هر چند امضاء و اثر انگشت درست است؛ اما وی هرگز قراردادی با مضمون ارائه شده در دادگاه از سوی طرف دیگر پرونده را، امضاء نکرده است.

 

بیشتر بخوانید:

هاشمیان ادامه داد: همین گزارش کافی بود تا موضوع به صورت جدی در دستور کار حفاظت و اطلاعات دادگستری استان گلستان قرار بگیرد و با یک ماه کار اطلاعاتی و رصد میدانی گره این ماجرا باز شد.

وی افزود: تحقیقات ما را به فردی رساند که به ازای دریافت پول در پرونده‌های کلان ملکی با هر ترفندی که می‌توانست امضاء و اثر انگشت طرف مقابل پرونده را به دست می‌آورد و با استفاده از آن، قرارداد و سند به نفع فردی که از او پول گرفته بود، جعل می‌کرد.

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: این فرد دستگیر شده و تحقیقات برای شناسایی همدستان احتمالی او و افرادی که قربانی ترفند‌های این فرد شده اند، ادامه دارد.

هاشمیان از کسانی که احتمال می‌دهند قربانی این شگرد شده اند خواست: برای طرح شکایت و اعلام گزارش به حفاظت و اطلاعات دادگستری کل استان گلستان در خیابان دانشجو و یا دادسرای گرگان، دفتر دادستانی مراجعه کنند.

انتهای پیام/