دستگاه‌ها باید مخاطب شناسی کرده و متناسب با جامعه هدف برنامه‌ریزی کنند
دستگاه‌ها باید مخاطب شناسی کرده و متناسب با جامعه هدف برنامه‌ریزی کنند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی در جلسه کارگروه تخصصی فرهنگی و اجتماعی استان از اقدامات شهرداری تبریز در راستای ایجاد نشاط اجتماعی تقدیر کرد.

به گزارش قلم پرس، علیار راستگو امنیت و آرامش خاطر را زمینه‌ساز نشاط و شادی در جامعه عنوان کرد و گفت: برای تقویت فضای نشاط و امیدواری در جامعه نیازمند برنامه‌های عملیاتی هستیم.

راستگو افزود: گسترش فضای سبز و امکانات تفریحی، اشتغال‌زایی، حمایت از حقوق شهروندی، گسترش فضاهای ورزشی و رفع موانع ازدواج از عواملی هستند که می‌توانند به تقویت فضای نشاط در جامعه کمک کنند.

وی با اشاره به اینکه همه مردم باید از امکانات مناسب زندگی برخوردار باشند، گفت: دستگاه‌های اجرایی باید در رسیدگی به مناطق محروم و کم‌برخوردار اهتمام بیشتری داشته باشند.

معاون استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه باید در جلسات کارگروه، مسائل به صورت کاربردی و عملیاتی بررسی شود، افزود: طرح مسائل کلی و کلان، سودبخش نیست و در حل مسائل اجتماعی تاثیری ندارد.

راستگو تاکید کرد: موضوعات فرهنگی و اجتماعی نیز مانند موضوعات عمرانی قابل اندازه‌گیری هستند، بنابراین دستگاه‌ها در ارائه گزارش عملکرد فرهنگی و اجتماعی، باید گزارش کمی ارائه کنند.

وی ادامه داد: برنامه‌ریزی های لازم در خصوص مباحث اجتماعی و فرهنگی باید قبل از بروز مشکلات انجام گیرد و برای انجام کارهای فرهنگی جامعه هدف نیز باید مشخص شود.

راستگو افزود: برخی دستگاه‌ها مثل کمیته امداد و سازمان بهزیستی جامعه هدف مشخص‌تری دارند، برخی دیگر از دستگاه‌ها هم خدمات‌شان عمومی است، در هر حال دستگاه‌ها باید مخاطب شناسی کنند و برنامه‌ریزی آنها متناسب با جامعه هدف باشد.