پرونده افراد متخلف در موضوع حقوق‌های نجومی در حال رسیدگی است/ اکثر دریافت‌ها را طبق قوانین تعیین کرده بودند
پرونده افراد متخلف در موضوع حقوق‌های نجومی در حال رسیدگی است/ اکثر دریافت‌ها را طبق قوانین تعیین کرده بودند

وزیر امور اقتصادی و دارای با اشاره به موضوع حقوق‌های نجومی می‌گوید پرونده افرادی که تخلف کرده‌اند در مراجع ذیربط در حال رسیدگی است. در صورتی که این تخلف‌ها به اثبات برسد با آنها برخورد می‌شود. وی همچنین درباره‌ نوسانات نرخ ارز در روزهای گذشته معتقد است که مدت نوسانات طبیعی بوده است. به گزارش […]

وزیر امور اقتصادی و دارای با اشاره به موضوع حقوق‌های نجومی می‌گوید پرونده افرادی که تخلف کرده‌اند در مراجع ذیربط در حال رسیدگی است. در صورتی که این تخلف‌ها به اثبات برسد با آنها برخورد می‌شود. وی همچنین درباره‌ نوسانات نرخ ارز در روزهای گذشته معتقد است که مدت نوسانات طبیعی بوده است.

به گزارش قلم پرس به نقل از ایسنا، علی طیب‌نیا امروز در نهمین همایش بین‌المللی بیمه و توسعه در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره‌ وضعیت پیگیری پرونده حقوق‌های نجومی گفت: اگر شخصی در دریافت حقوق تخلف کرده باشد، مطمئنا دیوان محاسبات به آن رسیدگی خواهد کرد و نتایج آن اعلام خواهد شد.

وی ادامه داد: پرونده اشخاص خاطی در مراجع مربوطه در حال رسیدگی است، اکثر دریافت‌ها طبق قوانین و مقرراتی بوده که برای مدیران تعیین کرده بودند، به همین دلیل ما ضوابط و آیین‌نامه‌ها را اصلاح کردیم.

طیب‌نیا در پاسخ به سوالی درباره‌ نوسانات نرخ ارز در روزهای گذشته، ادامه داد: نوسانات نرخ ارز طبیعی بوده است.

وی همچنین در همایش بین‌المللی بیمه و توسعه گفت: برجام یک توافق بین‌المللی است و به تصویب شورای امنیت سازمان ملل رسیده و یک توافق دوجانبه نیست که کشور آن را لغو کند.

طیب نیا اظهار کرد: برجام به تصویب شورای امنیت هم رسیده و ایران تمام تعهدات خود را به صورت کامل در این زمینه انجام داده است و این موضوع مورد تایید محافل بین‌المللی هم است. انتظار داریم طرف مقابل هم به طور کامل به وظایف و تعهدات خود عمل کند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با تاکید بر این‌که تحریم‌ها عامل برگشت نیست، گفت: هر کشوری که تلاش کند تعهدهای بین‌المللی را نقض کند، همراهی کشورهای جهان را از دست می‌دهد و وجهه‌اش در سطح بین‌الملل از بین می‌رود.

وی تاکید کرد: امروز دنیا تایید می‌کند که ایران به تمام تعهدات خود عمل کرده، بنابراین تحمیل دوباره تحریم‌ها امکان‌پذیر نیست. شرکت‌های بزرگ جهان قصد دارند به ایران بیایند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی اضافه کرد: تحریم اگر چه برای ایران هزینه‌هایی داشت، اما منافعی هم برای ما داشت. ما توانستیم در آن دوران نقاط ضعف و کاستی خود را شناسایی کنیم. ما موفق شدیم در شرایط تحریم و کاهش قیمت نفت به رشد اقتصادی مثبت برسیم. در بهار امسال رشد اقتصادی به ۵.۵ درصد رسید و تورم در شرایط تحریم از بالای ۴۵ درصد به هشت درصد کاهش پیدا کرده است و آرامش در بازارهای مختلف ایران به وجود آمده است.

طیب‌نیا اظهار کرد: ما مصمم هستیم که نه تنها وابستگی ایران به نفت و دولتی بودن اقتصاد را رفع کنیم بلکه  می خواهیم توان تولید درون‌زای کشور را بالا ببریم. حال که تحریم‌ها در حال رفع شدن است نباید از دستاوردهای آن غافل شویم.

وی تاکید کرد: هدف ما این نیست که صرفا ریسک‌های موجود در ایران را به شرکت‌های خارجی منتقل کنیم. این مشارکت‌ها باید منجر به سرمایه‌گذاری در صنعت بیمه کشور شود و برای این امر بیمه مرکزی باید برنامه مشخصی را داشته باشد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره‌ مالیات بر ارزش افزوده روی بیمه‌ها، ادامه داد: در خصوص مالیات بر ارزش افزوده باید بگویم صنعت بیمه از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف شده و امیدواریم با تصویب مجلس مالیات بر ارزش افزوده در صنعت بیمه حذف شود.