دادگاهی شدن ۵ نفر به اتهام حیوان آزار در آذربایجان شرقی
دادگاهی شدن ۵ نفر به اتهام حیوان آزار در آذربایجان شرقی

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌شرقی از محکومیت یک نفر و دادگاهی شدن چهار نفر دیگر به جرم حیوان آزاری در استان خبر داد. به گزارش قلم پرس به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌شرقی، حمید قاسمی اظهار داشت: یک نفر به جرم حیوان آزاری در میانه با رأی دادگاه کیفری به […]

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌شرقی از محکومیت یک نفر و دادگاهی شدن چهار نفر دیگر به جرم حیوان آزاری در استان خبر داد.

به گزارش قلم پرس به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌شرقی، حمید قاسمی اظهار داشت: یک نفر به جرم حیوان آزاری در میانه با رأی دادگاه کیفری به دو ماه حبس تعزیری محکوم شد.

وی ادامه داد: بر اساس گزارش یکی از شهروندان مبنی بر وقوع حیوان آزاری در شهرستان میانه که به یگان حفاظت محیط زیست استان رسیده بود، با همکاری پلیس اطلاعات و امنیت عمومی شهرستان میانه، خودرو فرد متخلف شناسایی و به دادگاه احضار و محاکمه شد.

قاسمی افزود: پس از برگزاری دادگاه، فرد مزبور به جرم حیوان آزاری و جریحه‌دار کردن عفت عمومی به دو ماه حبس تعزیری محکوم شد.

وی گفت: فرد محکوم شده دو قلاده سگ را به طرز فجیع و غیرانسانی پشت خودرو خود بسته و روی زمین کشیده بود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌شرقی از در جریان بودن یک پرونده حیوان آزاری دیگر در دادگاه شهرستان هوراند خبر داد.

قاسمی بیان داشت: بر اساس فیلمی که توسط اهالی منطقه به اداره حفاظت محیط زیست هوراند رسیده بود، چهار نفر به اتهام حیوان آزاری و کشتن یک قلاده روباه به دستگاه قضایی معرفی شدند.

وی افزود: یک قلاده روباه ماده که باردار بوده است، در درون چاه یک ساختمان نیمه کاره افتاده بوده که این افراد به جای نجات این حیوان، اقدام به آزار بی‌رحمانه و غیرانسانی این روباه از طریق سنگ پرانی به درون چاه، ضرب و شتم به وسیله چوب دستی و دست آخر به دار آویختن این حیوان زبان بسته کرده و آن را کشته‌اند.

این مقام مسوول گفت: پرونده این افراد متخلف در دادگاه در جریان است و هنوز به مرحله صدور حکم نرسیده است.

قاسمی تاکید کرد: اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان با هرگونه حیوان آزاری به شدت برخورد کرده و متخلفان را به دست قانون خواهد سپرد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان از شهروندان درخواست کرد، در صورت مشاهده هرگونه تخلف زیست محیطی مراتب را با شماره تلفن‌های ۳۳۳۴۳۵۱۳ و ۱۵۴۰ به این اداره‌کل اطلاع دهند.