خبرگزاری میزان – یدالله موحد، رییس دادگستری کرمان در آیین بهره برداری از ساختمان دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان کهنوج به اقدامات انجام شده در راستای توسعه عمرانی حوزه‌های قضایی اشاره و بیان کرد: نتیجه اقدامات این حوزه باید به خدمات رسانی بهتر به مردم منجر شود. وی با بیان اینکه دستگاه قضایی، ضمانت اجرای […]

خبرگزاری میزان – یدالله موحد، رییس دادگستری کرمان در آیین بهره برداری از ساختمان دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان کهنوج به اقدامات انجام شده در راستای توسعه عمرانی حوزه‌های قضایی اشاره و بیان کرد: نتیجه اقدامات این حوزه باید به خدمات رسانی بهتر به مردم منجر شود.

وی با بیان اینکه دستگاه قضایی، ضمانت اجرای تمامی اقدامات حاکمیتی است، افزود: هر چه توان دستگاه قضایی افزایش یافته و ارتقا یابد، کار‌ها به شکل بهتری پیش می‌رود و در این راستا تلاش می‌شود که کار‌ها به صورت اقناعی یش رود و از برخورد‌های کیفری تنها در موارد خاص استفاده شود.

نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان به پیشرفت‌های فوق العاده دستگاه قضایی در حوزه استفاده از تکنولوژی‌های نوین نیز اشاره و بیان کرد: با استفاده از تکنولوژی‌های روز زمینه برگزاری جلسات دادرسی الکترونیک بین المللی برای نخستین بار در استان کرمان انجام شده است و با استفاده از این سیستم‌ها در راستای حفظ اطلاعات شخصی پرونده‌های افراد نیز گام‌های اساسی برداشته شده است.

موحد تصریح کرد:قوه قضاییه از حیث تکنولوژی ارتباطات به سمتی حرکت می‌کند که پرونده فیزیکی جمع شده و تمامی دادرسی‌ها به صورت تمام الکترونیک انجام شود و در حال حاضر در سطح استان اعزام و بدرقه مددجویان زندان‌ها نداریم.

وی رعایت کرامت مردم را از اولویت‌های دستگاه قضایی برشمرد و ادامه داد: اقدامات حوزه عمرانی و توسعه فضای اداری قضایی نیز با هدف ارتقای کیفیت خدمات قضایی و تکریم مراجعان دنبال می‌شود.

انتهای پیام/