خودرویی که قذافی عاشق آن بود+ عکس
خودرویی که قذافی عاشق آن بود+ عکس

پس از سقوط رژِیم معمر قذافی اکنون هیچکس از یکی از محبوبترین خودروهای دیکتاتور لیبی خبر ندارد. به گزارش قلم پرس به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، خودروی اختصاصی معمر قذافی، در مرکزی به نام “کاستانجا” در شهر میلان ایتالیا بنا به سفارشهای وی تجهیز و تغییرات مورد نظر قذافی روی آن اعمال شد. […]

پس از سقوط رژِیم معمر قذافی اکنون هیچکس از یکی از محبوبترین خودروهای دیکتاتور لیبی خبر ندارد.

به گزارش قلم پرس به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، خودروی اختصاصی معمر قذافی، در مرکزی به نام “کاستانجا” در شهر میلان ایتالیا بنا به سفارشهای وی تجهیز و تغییرات مورد نظر قذافی روی آن اعمال شد.

این خودوراز نوع “فیات ۵۰۰” است که موتور سنتی آن جای خود را به موتور الکتریکی ۴۶ اسب داد که می تواند خودرو را تا مسافت ۲۶۰ کیلومتری پیش ببرد و موتور را در عرض ۱۰ دقیقه به طور کامل شارژکند.

لوگوی خودرو با لوگویی ویژه که نشان از قاره آفریقا دارد و مرتبط با سه نسخه از کتاب سبز قذافی است، تغییر کرد و پوشش بیرونی آن به رنگ سبز درآمد که رنگ پرچم کشور لیبی در زمان حکومت قذافی است.

این خودرو که قیمت آن حدود ۱۴۴ هزار دلار آمریکایی برآورد شده است، پس از حمله به باب عزیزیه مقر رهبر سابق لیبی، به دست انقلابیون افتاد و تاکنون کسی از سرنوشت آن اطلاع ندارد.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.