حجت‌الاسلام آل‌هاشم: نمایندگان مجلس در  انتصابات‌ها و مسائل اجرایی دخالت نکنند
حجت‌الاسلام آل‌هاشم: نمایندگان مجلس در  انتصابات‌ها و مسائل اجرایی دخالت نکنند

امام جمعه تبریزبا بیان اینکه نمایندگان مجلس در انتصابات و مسائل اجرایی دخالت نکنند، گفت: نمایندگان مجلس برای اجرایی کردن فرامین رهبری پیشقدم باشند تا خدایی ناکرده زمینه تخلفات در برخی اداره‌ها ایجاد نشود و اگر خلافی هم شد بر گردن نماینده‌ها نیاندازند. به گزارش قلم پرس،از تبریز، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم امروز در خطبه‌های […]امام جمعه تبریزبا بیان اینکه نمایندگان مجلس در انتصابات و مسائل اجرایی دخالت نکنند، گفت: نمایندگان مجلس برای اجرایی کردن فرامین رهبری پیشقدم باشند تا خدایی ناکرده زمینه تخلفات در برخی اداره‌ها ایجاد نشود و اگر خلافی هم شد بر گردن نماینده‌ها نیاندازند.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم امروز در خطبه‌های نماز عبادی و سیاسی جمعه تبریز که با حضور پرشکوه نمازگزاران در مصلای امام خمینی(ره) تبریز برگزار شد، با اشاره به اهمیت ابعاد سفر رئیس جمهور به عمان اظهار کرد: امارت و بحرین اکنون رابطه رسمی با رژیم صهیونیستی دارند و این منجر شده تا رژیم صهیونیستی حضور فیزیکی برای ناامن کردن منطقه در جنوب خلیج فارس را در ذهن بپروراند. 

وی افزود: با همکاری پادشاهی عمان با ایران می توان مانع نفوذ رژیم صهیونیستی در منطقه شود. 
 
خطیب جمعه تبریز اضافه کرد: از طرف دیگر قطر هم دیگر کشور عضو شورای خلیج فارس است و می‌تواند با ایران و پادشاهی عمان یک بلوک قدرتمند سیاسی در برابر صهیونیست ایجاد کند و مانع نفوذ شود. 
 
وی با اشاره بر اینکه عمان سال های قبل نیز نقش مهمی در ارتباط با نزدیکی کشورهای دیگر به ایران داشته است، ادامه داد: در گذشته عمان نقش مثبتی در نزدیک کردن و تبادل پیام بین ایران داشته است و اکنون نیر وضعیت عمان  همانند سابق است و می‌تواند ایفای نقش کند. 

نماینده ولی فقیه در استان تصریح کرد: می‌توان دارایی‌های بلوکه شده ایران در بانک‌های عمان از این سفر با برکت رئیس جمهور ایران به نکته تعادل برسد و ممکن است برخی از دارایی بلوکه شده در بانک‌های عمان آزاد شود. 

وی در ادامه صحبت‌های خود به برگزاری مجلس ختم برای استاد آیت‌الله فاطمی‌نیا در تبریز اشاره کرد و گفت: مراسم ختم این عزیز هفته آینده، روز پنج شنبه بعد از ظهر  ساعت ۱۸ تا ۲۰ در امامزاده سیدحمزه برگزار می شود.

امام جمعه تبریز، حضور خود در کنگره ۴ هزار شهید روحانیت را مورد اشاره قرار داد و گفت: افتخار داشتم تا در این مراسم در قم شرکت کنم؛ باید بدانید که تعداد شهدای عصر مشروطه تا وقوع انقلاب اسلامی از بین روحانیت ۵۷ نفر روحانی بود و تعداد شهدای روحانیت انقلاب اسلامی تا قبل از دفاع مقدس ۴۰ نفر و شهدای روحانی دفاع مقدس نیز ۳ هزار و ۶۴۱ نفر و شهدای تاکنون ۱۱۱ نفر(شهدای ترور) ، شهدای مدافع حرم روحانی  ۳۸ نفر و شهدای روحانی مفقود الاثر ۹۳ نفر است و این نشان از آن است که روحانیت همیشه پیشقدم هستند. 

نمایندگان مجلس در انتصابات و مسائل اجرایی دخالت نکنند

خطیب نماز جمعه تبریز در ادامه به روز قانون و آغاز هفته مجلس اشاره کرد و گفت: قانون‌های متفاوت در مجلس یازدهم تصویب شده است که از جمله آنها تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار، جهش تولید مسکن، مالیات بر خانه‌های خالی، رتبه‌بندی معلم‌ها، حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، تولید دانش بنیان، اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، اصلاح ساختار بودجه ما کشور، قانون‌های برجسته‌ای تصویب شده است که جای تشکر از نمایندگان دارد. 

وی متذکر شد: همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرموده‌اند که البته باید برای تحقق بخشیدن فرامین ایشان تلاش کنند؛  نمایندگان مجلس در انتصابات و مسائل اجرایی دخالت نکنند و حتی مقام معظم رهبری فرمودند که این نصیحت به نفع نمایندگان است. 

خطیب نماز جمعه تبریز ادامه داد: طبق بیانات رهبری تفکیک قوا هر کدام وظایف مشخصی دارند مسوولان ذیربط با نمایندگان مشورت کنند و بعد از مشورت تصمیم‌گیری با دولت است.  

وی تاکید کرد: نمایندگان مجلس برای اجرایی کردن فرامین رهبری پیشقدم باشند تا خدایی ناکرده زمینه تخلفات در برخی اداره‌ها ایجاد نشود و اگر خلافی هم شد بر گردن نماینده‌ها نیندازند

تبعیض برای مردم قابل قبول نیست

امام جمعه تبریز با بیان اینکه یکی از راهکارهای رسیدن به تقوا رسیدن به عدالت است، گفت: تصویب قوانین لازم برای مقابله با تبعیض بیش از فقر لازم است زیرا تبعیض برای مردم قابل قبول نیست و با قانون‌ می‌توان جلوی این شکاف اقتصادی و تبعیض را گرفت. خداوند به نماینده‌های ما توفیق دهد تا این کار را انجام دهند. 

ضرورت شناسایی و برخورد با مقصران حادثه تلخ ریزش ساختمان در آبادان

وی با عرض تسلیت به مردم صبور آبادان در خصوص حادثه تلخ ریزش ساختمان، گفت: تعدادی از هموطنان به رحمت خداوند رفتند؛ از این‌رو لازم است تا عوامل مختلف در سطوح مختلف سیاستگذاری و اجرایی با برنامه‌های پیشگیرانه طوری عمل کنند که دیگر چنین اتفاقاتی تکرار نشود. 

وی اضافه کرد: دستگاه‌های قضایی و امنیتی طبق تاکید رهبر معظم انقلاب باید تمام تلاش خود را برای شناسایی مقصران انجام دهند. 

نماینده ولی فقیه در استان در بخش دیگر خطبه‌ها به شهادت امام صادق(ع) اشاره کرد و گفت: امام صادق (ع) چهار خصلت از جمله اخلاق خوب در خانه، خانواده و جامعه، سخاوتمندی نفس، پرهیز از زیاده‌گویی، بخشش از اضافی اموال خود به نیازمندان را چهار ضلع تکمیل ایمان برشمرده‌اند. 

وی با بیان اینکه مردم زمان امام صادق(ع) حواسشان جمع نبود و انقلاب امام صادق(ع) را با دسیسه دشمنان به انحراف کشاندند، افزود: اما با این حال امام از تلاش خود خسته نشد و‌ دوران ایشان مظهر نماد یک فرد خستگی‌ناپذیر یاد می‌شود.

آل‌هاشم افزود: انقلاب اسلامی ایران نیز برگرفته از انقلاب امام صادق(ع) است. 

وی تصریح کرد: تبیین اسلام ناب، تبیین و تبلیغ مساله امامت، تشکیل و تربیت جمع وفادار برای تشیع، اقدام به هر ضربه ممکن به دستگاه حاکم از جمله خطوط تبیین شده امام صادق(ع) بود.

خطیب نماز جمعه تبریز مناسبت روز دختر را مورد اشاره قرار داد و گفت: خداوند همه دختران را محفوظ و محجوب نگه دارد و همچنین هفته حج را پیش رو داریم که آرزوی سلامتی برای حجاج داریم. 

وی ادامه داد: حضرت معصومه از مقام عصمت برخوردار است و مراد از عصمت، عصمت در مرحله عمل می‌باشد. شرافت اعظم برای حضرت معصومه دیده می‌شود ایفای نقش در تثبیت رسالت ائمه است. 

امام جمعه تبریز گفت: در جمهوری اسلامی ارزش و جایگاه زیادی به دختران داده می‌شود که حضور در دانشگاه‌ها، مسابقات ورزشی و غیره به برکت همین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بود. 

وی خاطرنشان کرد: ایجاد وحدت بین مسلمانان، حمایت از مظلومان، برائت از مشرکین، از اهداف حج است به طوریکه حج فرصتی است تا قضایای جهان اسلام  بررسی شود و باید از این فرصت برای بیان حقایق استفاده کنیم. 

انتهای پیام/۶۰۰۳۰/ی