معاون اول رییس جمهور با اشاره به ایستادگی و مقاومت کشورهای مستقل در برابر فشارهای خارجی، گفت: تا زمانی که میان مردم و دولت اعتماد وجود دارد قدرت های مداخله گر در پیشبرد اهدافشان ناکام می مانند و نخواهند توانست ملت ها را مجبور به عقب نشینی از آرمانهایشان کنند. اسحاق جهانگیری روز شنبه در […]

معاون اول رییس جمهور با اشاره به ایستادگی و مقاومت کشورهای مستقل در برابر فشارهای خارجی، گفت: تا زمانی که میان مردم و دولت اعتماد وجود دارد قدرت های مداخله گر در پیشبرد اهدافشان ناکام می مانند و نخواهند توانست ملت ها را مجبور به عقب نشینی از آرمانهایشان کنند.

اسحاق جهانگیری روز شنبه در دیدار با وزیران امور خارجه، نفت و  معاون رییس جمهور ونزوئلا در امور اقتصادی و تولیدی، روابط تهران- کاراکاس را راهبردی و همه جانبه توصیف کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران هیچ محدودیتی برای ارتقاء مناسبات با ونزوئلا قایل نیست.

وی با اعلام آمادگی کشورمان برای کمک و رفع مشکلات ونزوئلا در زمینه دارو، گفت: دولت و ملت ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی فشارهای زیادی در ابعاد اقتصادی و سیاسی را تحمل کرده است و امروز موفق شده علاوه بر کاهش اتکا به درآمدهای نفتی، موادغذایی ، بسیاری از نیازهای استراتژیک خود را در داخل تهیه کند و می تواند این تجارب را در اختیار کشور دوست ونزوئلا قرار دهد.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به افت شدید قیمت نفت، بر افزایش تولید نفت ایران برای دستیابی به سهمیه کشورمان در زمینه صادرات نفت به میزان صادرات قبل از تحریم ها، اظهار داشت: همه کشورهای بزرگ تولید کننده نفت باید تلاش کنند تا این محصول راهبردی قیمت واقعی خود در بازار را پیدا کند.

خانم« رودریگرز » وزیر امور خارجه ونزوئلا نیز در این دیدار ضمن تاکید بر علاقمندی کشورش بر گسترش مناسبات فیمابین در همه زمینه ها، پیام های کتبی «مادورا» رییس جمهور ونزوئلا به رهبر معظم انقلاب و رییس جمهور را تقدیم دکتر جهانگیری کرد.

وی همکاری های دو کشور از زمان هوگو چاوز رییس جمهور فقید این کشور را خاطرنشان ساخت و بر برگزاری هرچه سریع تر کمیسیون مشترک همکاری به منظور دستیابی به اهداف تعیین شده از سوی روسای جمهور دو کشور تاکید کرد.

وزیر امور خارجه ونزوئلا با اشاره به اینکه توافق هسته ای میان ایران و ۱+۵ جایگاه ویژه ای برای ایران در نظام بین الملل ایجاد کرده است، گفت: این قرارداد بیش از هرچیز دروغ پردازی امپریالیسم غرب و اقتدار و قدرت سیاست خارجی ایران را تایید کرد و منجر به رفع تحریم های ظالمانه ای شد که علیه ایران وضع شده بود.

« رودریگرز » کاهش قیمت نفت را توطئه ای آمریکایی توصیف و با اشاره به دیپلماسی کشورش در مذاکره با کشورهای بزرگ تولید کننده نفت در اوپک و خارج از اوپک، اظهار امیدواری کرد؛ بازار نفت در آینده شاهد افزایش قیمت به نفع تولید کنندگان این محصول باشد.

وزیر امور خارجه ونزوئلا همچنین ضمن تشریح وضعیت کشورش،تصریح کرد: ونزوئلا حق ایران در صادرات به میزانی که قبلا از تحریم ها در نظر گرفته شده بود را به رسمیت می شناسد و خواهان همکاری همه کشورها در این زمینه است.