جهانگیری: آمريكا در خصوص ايران وارد بازي باخت ـ باخت شده است
جهانگیری: آمريكا در خصوص ايران وارد بازي باخت ـ باخت شده است

معاون اول رییس جمهور به منظور افتتاح و بهره برداری از چند طرح و پروژه مهم عمرانی و صنعتی، دقایقی پیش وارد استان خوزستان شد. به گزارش قلم پرس، اسحاق جهانگيري در بدو ورود به فرودگاه آبادان در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به طرح ها و پروژه هايي كه در اين سفر افتتاح خواهد شد،‌ […]

معاون اول رییس جمهور به منظور افتتاح و بهره برداری از چند طرح و پروژه مهم عمرانی و صنعتی، دقایقی پیش وارد استان خوزستان شد.

به گزارش قلم پرس، اسحاق جهانگيري در بدو ورود به فرودگاه آبادان در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به طرح ها و پروژه هايي كه در اين سفر افتتاح خواهد شد،‌ يكي از اين طرح ها را افتتاح تصفيه خانه ثامن الائمه مربوط به پروژه آب غدير عنوان كرد و گفت: مردم عزيز آبادان و خرمشهر در مقطعي به علت شوري آب با مشكل مواجه شدند و پروژه غدير با همت وزارت نيرو و مجريان طرح تكميل شد تا بتواند دغدغه شوري آب براي مردم را از بين ببرد.
معاون اول رييس جمهور همچنين با اشاره به طرح تصفيه خانه فاضلاب شهر اهواز كه در اين سفر مورد بازديد قرار خواهد گرفت،‌افزود: دولت در سال ۹۵ در سفر استاني رييس جمهور به اين استان مصوبه اي را در اين خصوص به تصويب رساند تا براساس آن مشكل فاضلاب شهر اهواز به سرعت حل و فصل شود.
وي يكي ديگر از طرح هاي قابل بهره برداري در اين سفر را نيروگاه سيكل تركيبي بهبهان عنوان كرد و افزود: براي اين طرح بيش از ۳۰۰ ميليون يورو سرمايه گذاري شده كه توسط وزير نيرو افتتاح خواهد شد.
جهانگيري در ادامه با اشاره به طرح ۵۵۰ هزار هكتاري اراضي خوزستان و ايلام خاطر نشان كرد: فاز اول اين طرح كه ۳۰۰ هزار هكتار است تكميل شده كه در اين سفر افتتاح خواهد شد.
وي افزود: براي شروع فاز دوم اين طرح كه ۲۵۰ هزار هكتار از اراضي را در بر مي گيرد مشكلي براي تامين آب وجود داشت كه تصميمات و راهكارهاي لازم در اين خصوص اتخاذ شده و با هماهنگي وزارتخانه هاي نيرو و جهاد كشاورزي فاز دوم اين طرح نيز به زودي آغاز خواهد شد.
جهانگيري همچنين از طرح ورزشگاه فولاد خوزستان بعنوان يكي ديگر از برنامه هاي اين سفر ياد كرد و با اشاره به اينكه اينگونه پروژه ها در راستاي كمك به رفاه و اوقات فراغت جوانان انجام مي شود، افزود: بر اساس بخشنامه دولت مقرر شده است كه شركت هايي كه طرح ها و پروژه هايي را در دست اجرا دارند بايد بخشي از منابع سرمايه گذاري خود را در جهت رفاه اجتماعي مردم آن مناطق هزينه كنند.
معاون اول رييس جمهور همچنين با اشاره به چند طرح صنعتي ديگر كه در اهواز و خرمشهر به بهره برداري خواهد رسيد گفت: در اين سفر مجموع ارزش و سرمايه گذاري طرح هايي كه افتتاح مي شود يا عمليات اجرايي آن آغاز مي گردد ۱۰ هزار ميليارد تومان است كه اميدواريم با اقداماتي كه دولت در اين استان انجام مي دهد، بخشي از مشكلات مردم خوزستان مرتفع شود.
وي در بخش ديگري از سخنان خود در خصوص رويكرد آمريكا در خروج از برجام و اعمال مجدد تحريم ها عليه ملت ايران اظهار داشت: آمريكا پس از روي كار آمدن رييس جمهور جديد تلاش كرد فضاي ناامني رواني در ايران ايجاد كند و به سرمايه گذاران داخلي و خارجي اين پيام را بدهد كه تحريم هاي ايران بازگردانده خواهد شد و ايران مكان امني براي سرمايه گذاري نيست.
جهانگيري افزود: آمريكا از ارديبهشت ماه چند موضع گيري و رويكرد را در پيش گرفت و در ۱۳ مرداد ماه بخشي از تحريم ها و در ۱۳ آبان نيز بخش ديگري از تحريم ها بازگردانده شد و تلاش كرد با استفاده از جنگ رسانه اي فضاي رواني در داخل كشور و خارج از كشور را متشنج كند.
معاون اول رييس جمهور ادامه داد: با اقدامات خوبي كه در شش ماه اخير در داخل كشور انجام شد بخش زيادي از توطئه هاي دشمنان خنثي شد و بعنوان مثال يكي از ادعاهاي آمريكا كه اعلام كرده بود فروش نفت ايران را به صفر مي رساند با شكست مواجه شد و ايران تا كنون موفق شده است به ميزاني كه نياز داشته نفت بفروشد و علاوه بر آن آمريكا ناچار شد به ۸ كشور خريدار نفت ايران اين فرصت را بدهد كه بتوانند همچنان از ايران نفت خريداري كنند.
وي با تاكيد بر اينكه آمريكا در خصوص ايران وارد بازي باخت ـ باخت شده و منزوي شده است تصريح كرد: هيچ دولتي به جز رژيم صهيونيستي و برخي دولت هاي منطقه از آمريكا در قبال تحريم ايران حمايت نكرده اند بلكه حمايت خود را ازرويكرد ايران در اين مبارزه اعلام داشته اند.
جهانگيري گفت: دولت برنامه ريزي و راهكارهايي را پيش بيني كرده است تا تحريم ها و فشارها حداقل آسيب را به اقتصاد كشور وارد كند كه البته مهمترين شرط در اين زمينه اين است كه همه با هم باشيم تا دست در دست هم بتوانيم از اين شرايط عبور كنيم.
گفتني است وزراي نيرو، جهاد كشاورزي و رييس سازمان حفاظت محيط زيست در اين سفر معاون اول رييس جمهور را همراهي مي كنند.