جهانگیری: آمریکا در خصوص ایران وارد بازی باخت ـ باخت شده است
جهانگیری: آمریکا در خصوص ایران وارد بازی باخت ـ باخت شده است

معاون اول رییس جمهور به منظور افتتاح و بهره برداری از چند طرح و پروژه مهم عمرانی و صنعتی، دقایقی پیش وارد استان خوزستان شد. به گزارش قلم پرس، اسحاق جهانگیری در بدو ورود به فرودگاه آبادان در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به طرح ها و پروژه هایی که در این سفر افتتاح خواهد شد،‌ […]

معاون اول رییس جمهور به منظور افتتاح و بهره برداری از چند طرح و پروژه مهم عمرانی و صنعتی، دقایقی پیش وارد استان خوزستان شد.

به گزارش قلم پرس، اسحاق جهانگیری در بدو ورود به فرودگاه آبادان در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به طرح ها و پروژه هایی که در این سفر افتتاح خواهد شد،‌ یکی از این طرح ها را افتتاح تصفیه خانه ثامن الائمه مربوط به پروژه آب غدیر عنوان کرد و گفت: مردم عزیز آبادان و خرمشهر در مقطعی به علت شوری آب با مشکل مواجه شدند و پروژه غدیر با همت وزارت نیرو و مجریان طرح تکمیل شد تا بتواند دغدغه شوری آب برای مردم را از بین ببرد.
معاون اول رییس جمهور همچنین با اشاره به طرح تصفیه خانه فاضلاب شهر اهواز که در این سفر مورد بازدید قرار خواهد گرفت،‌افزود: دولت در سال ۹۵ در سفر استانی رییس جمهور به این استان مصوبه ای را در این خصوص به تصویب رساند تا براساس آن مشکل فاضلاب شهر اهواز به سرعت حل و فصل شود.
وی یکی دیگر از طرح های قابل بهره برداری در این سفر را نیروگاه سیکل ترکیبی بهبهان عنوان کرد و افزود: برای این طرح بیش از ۳۰۰ میلیون یورو سرمایه گذاری شده که توسط وزیر نیرو افتتاح خواهد شد.
جهانگیری در ادامه با اشاره به طرح ۵۵۰ هزار هکتاری اراضی خوزستان و ایلام خاطر نشان کرد: فاز اول این طرح که ۳۰۰ هزار هکتار است تکمیل شده که در این سفر افتتاح خواهد شد.
وی افزود: برای شروع فاز دوم این طرح که ۲۵۰ هزار هکتار از اراضی را در بر می گیرد مشکلی برای تامین آب وجود داشت که تصمیمات و راهکارهای لازم در این خصوص اتخاذ شده و با هماهنگی وزارتخانه های نیرو و جهاد کشاورزی فاز دوم این طرح نیز به زودی آغاز خواهد شد.
جهانگیری همچنین از طرح ورزشگاه فولاد خوزستان بعنوان یکی دیگر از برنامه های این سفر یاد کرد و با اشاره به اینکه اینگونه پروژه ها در راستای کمک به رفاه و اوقات فراغت جوانان انجام می شود، افزود: بر اساس بخشنامه دولت مقرر شده است که شرکت هایی که طرح ها و پروژه هایی را در دست اجرا دارند باید بخشی از منابع سرمایه گذاری خود را در جهت رفاه اجتماعی مردم آن مناطق هزینه کنند.
معاون اول رییس جمهور همچنین با اشاره به چند طرح صنعتی دیگر که در اهواز و خرمشهر به بهره برداری خواهد رسید گفت: در این سفر مجموع ارزش و سرمایه گذاری طرح هایی که افتتاح می شود یا عملیات اجرایی آن آغاز می گردد ۱۰ هزار میلیارد تومان است که امیدواریم با اقداماتی که دولت در این استان انجام می دهد، بخشی از مشکلات مردم خوزستان مرتفع شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص رویکرد آمریکا در خروج از برجام و اعمال مجدد تحریم ها علیه ملت ایران اظهار داشت: آمریکا پس از روی کار آمدن رییس جمهور جدید تلاش کرد فضای ناامنی روانی در ایران ایجاد کند و به سرمایه گذاران داخلی و خارجی این پیام را بدهد که تحریم های ایران بازگردانده خواهد شد و ایران مکان امنی برای سرمایه گذاری نیست.
جهانگیری افزود: آمریکا از اردیبهشت ماه چند موضع گیری و رویکرد را در پیش گرفت و در ۱۳ مرداد ماه بخشی از تحریم ها و در ۱۳ آبان نیز بخش دیگری از تحریم ها بازگردانده شد و تلاش کرد با استفاده از جنگ رسانه ای فضای روانی در داخل کشور و خارج از کشور را متشنج کند.
معاون اول رییس جمهور ادامه داد: با اقدامات خوبی که در شش ماه اخیر در داخل کشور انجام شد بخش زیادی از توطئه های دشمنان خنثی شد و بعنوان مثال یکی از ادعاهای آمریکا که اعلام کرده بود فروش نفت ایران را به صفر می رساند با شکست مواجه شد و ایران تا کنون موفق شده است به میزانی که نیاز داشته نفت بفروشد و علاوه بر آن آمریکا ناچار شد به ۸ کشور خریدار نفت ایران این فرصت را بدهد که بتوانند همچنان از ایران نفت خریداری کنند.
وی با تاکید بر اینکه آمریکا در خصوص ایران وارد بازی باخت ـ باخت شده و منزوی شده است تصریح کرد: هیچ دولتی به جز رژیم صهیونیستی و برخی دولت های منطقه از آمریکا در قبال تحریم ایران حمایت نکرده اند بلکه حمایت خود را ازرویکرد ایران در این مبارزه اعلام داشته اند.
جهانگیری گفت: دولت برنامه ریزی و راهکارهایی را پیش بینی کرده است تا تحریم ها و فشارها حداقل آسیب را به اقتصاد کشور وارد کند که البته مهمترین شرط در این زمینه این است که همه با هم باشیم تا دست در دست هم بتوانیم از این شرایط عبور کنیم.
گفتنی است وزرای نیرو، جهاد کشاورزی و رییس سازمان حفاظت محیط زیست در این سفر معاون اول رییس جمهور را همراهی می کنند.