جزئیات آتش سوزی برج مسکونی پارامیس
جزئیات آتش سوزی برج مسکونی پارامیس

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در تشریح جزئیات آتش سوزی برج مسکونی پارامیس در منطقه ۲۲ گفت: تا کنون ده‌ها نفر از ساکنان برج در عملیات جستجو از ساختمان خارج شده‌اند. همچنین با وجود اینکه آتش تحت کنترل قرارگرفته عملیات برای جستجوی نقاط پنهان و لکه گیری ادامه دارد. به گزارش […]

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در تشریح جزئیات آتش سوزی برج مسکونی پارامیس در منطقه ۲۲ گفت: تا کنون ده‌ها نفر از ساکنان برج در عملیات جستجو از ساختمان خارج شده‌اند. همچنین با وجود اینکه آتش تحت کنترل قرارگرفته عملیات برای جستجوی نقاط پنهان و لکه گیری ادامه دارد.

به گزارش قلم پرس به نقل از ایسنا، سید جلال ملکی در مورد جزئیات بیشتر آتش سوزی برج مسکونی در منطقه ۲۲ اظهار کرد: بعد از اینکه این آتش سوزی در یک برج  در ساختمان بلندمرتبه‌ای در خیابان دریا اعلام شد در دقایق اولیه چند ایستگاه به همراه چندین دستگاه نردبان و بالابر به محل اعزام شدند و آتش نشانان به دلیل نزدیک بودن ایستگاه به محل حادثه در زمان حدودا ۲٫۵ دقیقه در محل حاضر شدند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران که در ارتباطی تلفنی با شبکه خبر صحبت می‌کرد در مورد نوع آتش سوزی گفت: آتش سوزی در داخل رایزرهای ساختمان رخ داده بود و به دلیل اینکه در داخل رایزرها کابل و سیم‌های برق وجود دارد دود غلیظی به دلیل آتش گرفتن آنها به طبقات بالایی گسترش پیدا کرد.

وی اضافه کرد: در دقایق اولیه شرایط ناایمنی در مجتمع حاکم بود و آتش نشانان همزمان با خاموش کردن آتش بخشی از ماموریت‌شان به نجات افراد محبوس در ساختمان اختصاص پیدا کرد و گروه‌هایی با دستگاه‌های تنفسی در ساختمان عملیات جستجو را انجام دادند و ده‌ها نفر تا کنون از ساختمان خارج شده‌اند.

ملکی در مورد وضعیت اطفای حریق نیز گفت: تقریبا در بسیاری از بخش‌ها آتش تحت کنترل قرار گرفته است اما هنوز عملیات ادامه دارد و آتش نشانان هم مشغول جستجوی نقاط پنهان و لکه گیری هستند و هم در تمام طبقات عملیات جستجو را انجام می‌دهند.

وی افزود: خوشبختانه تا این لحظه مورد مصدومیتی از میان افرادی که نیروهای ما خارج کردند وجود نداشته و تنها چند مورد دود گرفتگی میان آنها مشاهده شده که در محل مشکل آنها برطرف شده است.