رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی، توسعه و رشد سرمایه‌گذاری گردشگری را عاملی مؤثر در رشد ۸ درصدی اقتصاد استان عنوان کرد. به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی، احمد حمزه زاده روز سه‌شنبه ۶ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ با محمد فرشکاران رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان دیدار و گفت‌وگو کرد. محمد فرشکاران […]


رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی، توسعه و رشد سرمایه‌گذاری گردشگری را عاملی مؤثر در رشد ۸ درصدی اقتصاد استان عنوان کرد.
به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی، احمد حمزه زاده روز سه‌شنبه ۶ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ با محمد فرشکاران رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان دیدار و گفت‌وگو کرد.
محمد فرشکاران در این دیدار بابیان اینکه ارتقاء بهره‌وری، توسعه صادرات و تکمیل زنجیره تولید و شناسایی گلوگاه‌های رشد، مهم‌ترین محورهای تحقق رشد اقتصادی استان از محل بهره‌وری خواهد بود، ادامه داد: «منابع تحقق رشد اقتصادی از محل افزایش سرمایه‌گذاری نیز شامل مشارکت عمومی‏-خصوصی، مولدسازی، تشکیل صندوق‌های سرمایه‌گذاری، جذب سرمایه‌‌های خارجی و جذب منابع محلی می‌شود.»
او اتخاذ سیاست‌های مناسب اقتصادی در عرصه‌های سرمایه‌گذاری، تولید، مالی، پولی و تجاری، اصلاح و ارتقاء شاخص‌های فضای کسب‌وکار و ایجاد امید و افق روشن و باثبات برای فعالان اقتصادی برای استفاده از ظرفیت‌های خالی و ارتقای بهره‌وری را ازجمله الزامات نهادی، اجرایی و سیاستی استان در جهت تحقق رشد اقتصادی آذربایجان شرقی برشمرد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی جذب سرمایه‌گذاران در حوزه گردشگری را عاملی مؤثر در رشد اقتصادی استان عنوان کرد و گفت: «با توجه به ظرفیت‌های ویژه و فرصت‌های متنوع سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری و صنایع‌دستی استان، با ارائه تسهیلات و بسته‌های سرمایه‌گذاری می‌توان زمینه پیشرفت اقتصاد استان را فراهم کرد تا به دنبال آن شاهد رشد ۸ درصدی اقتصاد استان باشیم.»
فرشکاران اظهار داشت: «در این راستا می‌بایست با تأمین منابع مشخص با بهره‌وری و انجام پروژه‌ها، به نتیجه دلخواه رسید.»