توزیع ۲۷ هزار بسته معیشتی /تولید و توزیع ۲۲۰ هزار ماسک
توزیع ۲۷ هزار بسته معیشتی /تولید و توزیع ۲۲۰ هزار ماسک

فرمانده سپاه ناحیه امامت تبریز گفت: در راستای لبیک به فرامین مقام معظم رهبری مبنی بر تشکیل و راه اندازی رزمایش همدلی و کمک مومنانه ۲۷ هزار بسته معیشتی به ارزش ۹۰ میلیارد ریال در بین اقشار آسیب پذیر از کرونا در تبریز توزیع گردید.

به گزارش عصر تبریز، حسن صفدری در گفتگو با خبرنگار عصر، با بیان مطلب فوق افزود: با توجه به بیکاری کارگران روزمزد و کسب و کارهای آسیب دیده از ویروس کرونا با لبیک به فرامین مقام معظم رهبری در تشکیل و راه اندازی رزمایش همدلی و کمک مومنانه، سپاه ناحیه امامت تبریز یکی از نواحی پیشرو در این امر، با تشکیل و ایجاد حساب دو امضائی در تهیه و توزیع کامل بسته های معیشتی و حمایتی به خانواده های آسیب پذیر اقدام نمود.

او ادامه داد: این بسته های حمایتی و معیشتی با تدبیر و هدایت دکتر سید آل هاشم نماینده ی ولی فقیه در استان، سردارخرم فرمانده سپاه عاشورا و حمایت خیرین استانی، مدافعان سلامت و پویش رحمت، با شناسایی خانواده های آسیب دیده با همکاری پایگاه های بسیج محلات منزل به منزل توزیع شد.
او خاطرنشان کرد: همچنین با تشویق و انگیزه دهی به خیرین محترم در یک عمل خداپسندانه ۵۰ راس گوسفند و ۴ راس دام سنگین ذبح و به بین خانواده های آسیب پذیر اهداء شد.

فرمانده سپاه امامت تبریز، با بیان اینکه ارزش هر بسته معیشتی غذایی ۲۰۰ الی ۳۳۰ هزار تومان است، اظهار داشت: این اقدامات با همکاری بسیجیان با الگو از شهدای ۸ سال دفاع مقدس و مدافعان حرم شکل گرفت. تا بار دیگر همچون عرصه های انقلاب در کنار مردم قرار بگیریم.

او همچنین از معرفی ۲۲۵ خانواده از اقشار آسیب پذیر به کمیته امداد امام خمینی (ره) جهت دریافت کمک هزینه نقدی برای هر نفر صد هزار تومان خبر داد و گفت: همچنین در منطقه محروم باغ معروف نیز صد بسته معیشتی به خانواده های امدادی و ۲ هزار بسته معیشتی به خانواده های آسیب پذیر از کرونا اهداء شد و در کنار این ۲۷ هزار بسته معیشتی غذایی، ۲۷ هزار بروشور آموزشی و پیشگیری از کورنا نیز توزیع گردید.

صفدری، از تشکیل قرارگاه پدافند زیستی از اولین روز تکثیر ویروس کرونا خبر داد و خاطرنشان کرد: طبق دستور سردار خرم مصوبات این قرارگاه با تشکیل گروه های جهادی، در جهت ضد عفونی نمودن معابر، اماکن، مراکز و کلیه محلات حوزه استحفاظی غرب تبریز و حوزه های خسروشهر، سردرود، مایان، اسپیران محله به محله با تائید کارشناسان کارخانه کلر پارس و تحت نظارت فرماندهان پایگاه ها انجام شد.

او ادامه داد: همچنین در محلات یا مراکزی که اشخاص آلوده به ویروس کرونا مشاهده می گردید، ضمن انتقال به بیمارستان جهت درمان، گروه های جهادی با رعایت مسائل بهداشتی و پوشش کامل نسبت به سم پاشی آن اقدام می نمودند تا امنیت کامل خانواده هایی که در آنها بیمار کرونایی مشاهده شده است، تامین گردد.

فرمانده سپاه امامت در ادامه خاطرنشان کرد : در دومین گام نیز در جهت رفع نیاز جامعه به ماسک و رفع کمبود ها، ۲۰ مرکز تولید ماسک محله به محله از خسروشهر تبریز تا مایان، آناخاتون، باسمنج، کندرود،خطیب و آخونی با نظارت کامل و مجوز علوم پزشکی شروع به کار نمودند، که حاصل آن تولید و توزیع ۲۲۰ هزار ماسک خانه به خانه توسط بسیجیان و گروه های جهادی بود

او ادامه داد: با توجه به نیاز شدید جامعه به ماسک، ۳۰ هزار ماسک بصورت رایگان به سازمان بنیاد شهید و جانبازان، آسایشگاه جانبازان، بیماران پیوند کلیوی، انجمن ناشنوایان تبریز و استان، معلولین و نابینایان، کارکنان شیر خوارگاه احسان، مراکز نگهداری فرزندان بی سرپرست و بدسرپرست، کلیه کارگران کارخانجات و کارگران میدان میوه و تره بار تحویل و توزیع گردید.
فرمانده سپاه امات یادآور شد: در مرحله سوم نیز در بحث پخش و توزیع محلول های ضد عفونی دست با اولویت مراکز محروم و افراد در خطر ویروس کرونا در حدود ۶۸ هزار بسته تهیه و بصورت رایگان در اختیار خانواده های محترم قرار گرفت.

او با اشاره به فعالیت بسیجیان سپاه امامت در ایام کرونایی عنوان داشت: حداقل ۴ الی ۸ بسیجی آموزش دیده در این محل ها استقرار یافتند تا فاصله گذاری اجتماعی از استان به شهرستان تبریز در برابر ویروس کرونا کنترل و پیشگیری گردد که در این طرح روزانه ۵۴۰ نفر بسیجی بکارگیری شدند.