تنها نهاد تایید کننده پایبندی ایران به برجام آژانس بين المللي انرژي اتمي است و لاغير
تنها نهاد تایید کننده پایبندی ایران به برجام آژانس بين المللي انرژي اتمي است و لاغير

سفیر ایران در لندن و عضو تیم مذاکره‌کنندگان هسته‌ای ایرانر اساس مفاد برجام و اصول حقوق بين الملل، تنها نهادي كه ميتواند پايبندي ايران به اجراي تعهدات هسته اي خود در برجام را تاييد نمايد، آژانس بين المللي انرژي اتمي است و لاغير. حمید بعیدی نژاد سفیر کشورمان در لندن در صفحه اینستاگرام خود نوشت: اين […]

سفیر ایران در لندن و عضو تیم مذاکره‌کنندگان هسته‌ای ایرانر اساس مفاد برجام و اصول حقوق بين الملل، تنها نهادي كه ميتواند پايبندي ايران به اجراي تعهدات هسته اي خود در برجام را تاييد نمايد، آژانس بين المللي انرژي اتمي است و لاغير.

حمید بعیدی نژاد سفیر کشورمان در لندن در صفحه اینستاگرام خود نوشت:

اين روزها بسياري از كشورها و رهبران سياسي جهان در انتظار تصميم دولت آمريكا براي اعلام سياست نهايي خود در برابر برجام ميباشند. مذاكرات پشت صحنه ي زيادي هم در جريان است تا بر تصميم ترامپ تاثير بگذارند و بر همين اساس فرمولها و روشهاي متعددي براي اتخاذ سياست اعلامي جديد آمريكا در مرحله ي بررسي قرار دارند. اما در مجموع فارغ از حرفها و لفاظيهايي كه دولت ميتواند در اين بيانيه سياسي خود بگنجاند، اعلام عدم تاييد پايبندي ايران به تعهدات خود در برجام، در شرايطي كه هشت بار آژانس بين المللي انرژي اتمي پايبندي ايران به برجام را اعلام نموده است، نقض صريح حقوق بين الملل و نقض صريح ميثاق و مقررات آژانس بين المللي انرژي اتمي ميباشد. دولت آمريكا ميتواند در چارچوب قواعد سياست بين الملل سياستهاي خود نسبت به ايران را اعلام كند، اما در بحث اعلام پايبندي به تعهدات هسته اي، ناچار است به نظام تعريف شده امنيت دسته جمعي و نقش منحصر بفردي كه براي آژانس تعريف شده است، پايبند باشد.
بر اساس مفاد برجام و اصول حقوق بين الملل، تنها نهادي كه ميتواند پايبندي ايران به اجراي تعهدات هسته اي خود در برجام را تاييد نمايد، آژانس بين المللي انرژي اتمي است و لاغير.
#برجام