تنها نهاد تایید کننده پایبندی ایران به برجام آژانس بین المللی انرژی اتمی است و لاغیر
تنها نهاد تایید کننده پایبندی ایران به برجام آژانس بین المللی انرژی اتمی است و لاغیر

سفیر ایران در لندن و عضو تیم مذاکره‌کنندگان هسته‌ای ایرانر اساس مفاد برجام و اصول حقوق بین الملل، تنها نهادی که میتواند پایبندی ایران به اجرای تعهدات هسته ای خود در برجام را تایید نماید، آژانس بین المللی انرژی اتمی است و لاغیر. حمید بعیدی نژاد سفیر کشورمان در لندن در صفحه اینستاگرام خود نوشت: این […]

سفیر ایران در لندن و عضو تیم مذاکره‌کنندگان هسته‌ای ایرانر اساس مفاد برجام و اصول حقوق بین الملل، تنها نهادی که میتواند پایبندی ایران به اجرای تعهدات هسته ای خود در برجام را تایید نماید، آژانس بین المللی انرژی اتمی است و لاغیر.

حمید بعیدی نژاد سفیر کشورمان در لندن در صفحه اینستاگرام خود نوشت:

این روزها بسیاری از کشورها و رهبران سیاسی جهان در انتظار تصمیم دولت آمریکا برای اعلام سیاست نهایی خود در برابر برجام میباشند. مذاکرات پشت صحنه ی زیادی هم در جریان است تا بر تصمیم ترامپ تاثیر بگذارند و بر همین اساس فرمولها و روشهای متعددی برای اتخاذ سیاست اعلامی جدید آمریکا در مرحله ی بررسی قرار دارند. اما در مجموع فارغ از حرفها و لفاظیهایی که دولت میتواند در این بیانیه سیاسی خود بگنجاند، اعلام عدم تایید پایبندی ایران به تعهدات خود در برجام، در شرایطی که هشت بار آژانس بین المللی انرژی اتمی پایبندی ایران به برجام را اعلام نموده است، نقض صریح حقوق بین الملل و نقض صریح میثاق و مقررات آژانس بین المللی انرژی اتمی میباشد. دولت آمریکا میتواند در چارچوب قواعد سیاست بین الملل سیاستهای خود نسبت به ایران را اعلام کند، اما در بحث اعلام پایبندی به تعهدات هسته ای، ناچار است به نظام تعریف شده امنیت دسته جمعی و نقش منحصر بفردی که برای آژانس تعریف شده است، پایبند باشد.
بر اساس مفاد برجام و اصول حقوق بین الملل، تنها نهادی که میتواند پایبندی ایران به اجرای تعهدات هسته ای خود در برجام را تایید نماید، آژانس بین المللی انرژی اتمی است و لاغیر.
#برجام