تنها راه جلوگیری از قاچاق سوخت واقعی کردن قیمت آن است
تنها راه جلوگیری از قاچاق سوخت واقعی کردن قیمت آن است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، معتقد است: تنها راه جلوگیری از قاچاق سوخت این است که قیمت سوخت را واقعی کنیم. به گزارش قلم پرس، محمد حسن نژاد با تاکید بر اینکه برای جلوگیری از قاچاق سوخت در کشور باید مرزها را بیشتر کنترل کرد، ادامه داد: علاوه بر کنترل مرزها باید به مرزنشینان هم کارت سوخت […]

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، معتقد است: تنها راه جلوگیری از قاچاق سوخت این است که قیمت سوخت را واقعی کنیم.

به گزارش قلم پرس، محمد حسن نژاد با تاکید بر اینکه برای جلوگیری از قاچاق سوخت در کشور باید مرزها را بیشتر کنترل کرد، ادامه داد: علاوه بر کنترل مرزها باید به مرزنشینان هم کارت سوخت داده شود که مشخص شود چه کسی چه میزان سوخت مصرف می کند.

نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه روزانه ۲۲ میلیون لیتر قاچاق سوخت در کشور انجام می شود، اضافه کرد: نباید اینطور باشد که ما نفت را بفروشیم و در عوض دلار وارد کنیم و افراد با وجود این دلارها بنزین بخرند و آ ن را به کشورهای همسایه قاچاق کنند. از این کار چه چیزی عاید کشور می شود؟

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به مصرف روزانه بنزین در کل کشور، گفت: میانگین مصرف بنزین در کل کشور ۵۹ میلیون دلار در روز است که اگر این میزان را در ۳۶۵ روز سال ضرب کنیم، حدود ۲۱ میلیارد دلار سالانه مصرف بنزین ماست. به این ترتیب سالانه ۲۱۰ هزار میلیارد تومان یارانه سوخت پرداخت می شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تاکید کرد: با این مبلغ ۲۱۰ هزار میلیارد تومان می توان کل شهرستان ها و روستاها را خدمات رسانی کرده و برای جوانان ایجاد اشتغال کرد؛ اما متاسفانه نمی خواهیم با مردم روراست باشیم و مشکل را به صورت ریشه ای حل کنیم. من معتقدم تنها راه جلوگیری از قاچاق سوخت واقعی کردن قیمت آن است.

منبع: خبرگزاری خانه ملت