تناقض آشکار میان سخنان ترامپ و پمپئو / ترامپ می گوید بدون پیش شرط پمپئو همچنان شرط می گذارد
تناقض آشکار میان سخنان ترامپ و پمپئو / ترامپ می گوید بدون پیش شرط پمپئو همچنان شرط می گذارد

وزیر امور خارجه ایالات متحده گفت اگر ایران بپذیرد که وارد توافق هسته‌ای جدیدی بشود، دونالد ترامپ آماده است که با این کشور مذاکره کند. به گزارش قلم پرس به نقل از یورونیوز، مایک پمپئو در حالی این شرط را مطرح کرد که دونالد ترامپ از آمادگی برای مذاکره «بدون پیش‌شرط» با ایران سخن گفته […]

وزیر امور خارجه ایالات متحده گفت اگر ایران بپذیرد که وارد توافق هسته‌ای جدیدی بشود، دونالد ترامپ آماده است که با این کشور مذاکره کند.

به گزارش قلم پرس به نقل از یورونیوز، مایک پمپئو در حالی این شرط را مطرح کرد که دونالد ترامپ از آمادگی برای مذاکره «بدون پیش‌شرط» با ایران سخن گفته بود. وزیر امور خارجه آمریکا در گفت‌وگویی با شبکه خبری سی‌ان‌بی‌سی، با بیان این که از این ابراز تمایل ترامپ حمایت می‌کند، گفت: «رییس‌جمهوری در صورتی با ایرانی‌ها پای میز مذاکره خواهد نشست که آنها تعهد به اعمال تغییرات در نحوه رفتار نشان دهند، از رفتار بد خود بکاهند و بتوانند بپذیرند که وارد توافقی هسته‌ای شوند که در عمل مانع اشاعه [تسلیحاتی] شود.»

پمپئو در پاسخ به پرسشی درباره اظهارات محمود واعظی، رئیس دفتر حسن روحانی گفت که درباره مکالمات خصوصی که ممکن است انجام شده یا نشده باشد، صحبتی نمی‌کند.

محمود واعظی پیش از این گفته بود وقتی آقای روحانی به مقر سازمان ملل رفت این آقای ترامپ بود که هشت بار درخواست گفت‌وگو با آقای روحانی را مطرح کرد، ولی آقای روحانی این درخواست را قبول نکرده است.