خبرگزاری میزان – ناصر عتباتی، رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی در جلسه ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی استان با اشاره به حق تعیین سرنوشت مردم توسط خودشان اظهار داشت: یکی از دستاورد‌های بزرگ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران حق تعیین سرنوشت مردم توسط خودشان است که بزرگترین ثمره انقلاب است و این حق به برکت […]

خبرگزاری میزان – ناصر عتباتی، رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی در جلسه ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی استان با اشاره به حق تعیین سرنوشت مردم توسط خودشان اظهار داشت: یکی از دستاورد‌های بزرگ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران حق تعیین سرنوشت مردم توسط خودشان است که بزرگترین ثمره انقلاب است و این حق به برکت جانفشانی شهیدان انقلاب و مجاهدت‌های امام راحل حاصل شده است.

وی افزود: اکنون نهال انقلاب اسلامی تبدیل به یک درخت تنومندی شده که مناسبات منطقه‌ای را رقم می‌زند و یکی از بارزترین ویژگی‌های این نظام مقدس مردم سالاری دینی به نحو متعالی است که در آن مردم در تعیین سرنوشت خود حق مستقیم دارند.

عتباتی ادامه داد: در مقابله با هجمه انبوه و همه جانبه دشمن و تبلیغات مسموم و تزریق نا امیدی، هر کس باید در حوزه کاری خودش نقش آفرینی کند تا موجب تقویت نگاه مسئولانه به امر انتخابات و تعیین سرنوشت مردم شود.

 مقام ارشد قضایی استان در ادامه بیان داشت: عدم رعایت الزامات قانونی توسط کاندیدا‌ها گاهاً ناشی از عدم اطلاع آن‌ها از قوانین هست در این خصوص دستگاه قضایی اعلام آمادگی می‌کند مبانی قانونی و حقوقی را به کاندیدا‌های محترم شورا‌ها اطلاع رسانی نماید.

عتباتی یادآور شد:جهت رصد وپایش هر گونه تخلف وجرم در مناطق مختلف شهری اکیپ‌هایی متشکل از نیرو‌های انتظامی وامنیتی به مسولیت دادستانی ومعاونان وی در مناطق شهری حضور خواهند داشت تا در زمان لزوم اقدام به موقع انجام دهند.

انتهای پیام/