تماس تلفنی اردوغان و امیر قطر درباره مسائل منطقه
تماس تلفنی اردوغان و امیر قطر درباره مسائل منطقه

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، دفتر ریاست‌جمهوری ترکیه بامداد سه‌شنبه از تماس تلفنی «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور این کشور با شیخ «تمیم بن‌حمد آل ثانی» امیر قطر خبر داد. به نوشته خبرگزاری «آناتولی»، بر اساس بیانیه دفتر ریاست‌جمهوری ترکیه اردوغان و شیخ تمیم درباره تقویت روابط دوجانبه و همچنین مسائل و مشکلات منطقه غرب […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، دفتر ریاست‌جمهوری ترکیه بامداد سه‌شنبه از تماس تلفنی «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور این کشور با شیخ «تمیم بن‌حمد آل ثانی» امیر قطر خبر داد.

به نوشته خبرگزاری «آناتولی»، بر اساس بیانیه دفتر ریاست‌جمهوری ترکیه اردوغان و شیخ تمیم درباره تقویت روابط دوجانبه و همچنین مسائل و مشکلات منطقه غرب آسیا صحبت کردند.

یک ماه پیش بود که وزارت دفاع قطر اعلام کرد که در راستای توسعه همکاری‌های راهبردی با ترکیه،‌ دوحه با آنکارا چند توافق همکاری‌ نظامی امضاء کرده است.

«غانم شاهین الغانم» رئیس ستاد نیروهای مسلح قطر با «یشار گولر» رئیس ستاد مشترک ترکیه و هیأت همراه او که در سفری به دوحه رفته بودند، دیدار کرد.

وزارت دفاع ترکیه نیز در آن زمان از مانور مشترک نیروهای مسلح این کشور با نیروهای قطری در دوحه خبر داد؛ رزمایشی که در ماه مارس جاری جریان خواهد داشت و هدف از آن، «مشارکت در افزایش توانمندی نظامی نیروهای مسلح قطر» عنوان شده است.

در اواسط ماه دسامبر گذشته نیز نیروهای مشترک ترکیه و قطر و همچنین نیروهای ویژه قطری رزمایشی در ارتباط با مبازره با تروریسم برگزار کردند.

از سوی دیگر، «مولود چاووش‌اوغلو» وزیر خارجه ترکیه چندی پیش گفته بود که نشست‌های سه‌جانبه بین آنکارا، مسکو و دوحه درباره سوریه جایگزینی برای نشست ژنو یا روند آستانه نبوده بلکه متممی برای آنها به شمار می‌آید. (جزئیات بیشتر)

«لؤلؤه الخاطر» سخنگوی وزارت خارجه قطر  نیز بر ضرورت یافتن راه‌ها و مسیرهای جدید برای حل سیاسی حقیقی و فراگیر بحران سوریه تأکید کرد.

انتهای پیام/