تقوی: پیروزی امروز تراکتورسازی حاصل حمایت پرشور هواداران بود
تقوی: پیروزی امروز تراکتورسازی حاصل حمایت پرشور هواداران بود

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی کسب پیروزی مقابل ذوب آهن را حاصل حمایت پرشور هواداران و بازیکنانش دانست. به گزارش قلم پرس محمد تقوی در نشست خبری بعد از بازی مقابل ذوب‌آهن اصفهان با ابراز تشکر از هوادارانی که امروز ورزشگاه یادگار امام (ره) را پر کردند، اظهار داشت: بازیکنان نیز با بازی خوب خود جواب […]

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی کسب پیروزی مقابل ذوب آهن را حاصل حمایت پرشور هواداران و بازیکنانش دانست.


به گزارش قلم پرس محمد تقوی در نشست خبری بعد از بازی مقابل ذوب‌آهن اصفهان با ابراز تشکر از هوادارانی که امروز ورزشگاه یادگار امام (ره) را پر کردند، اظهار داشت: بازیکنان نیز با بازی خوب خود جواب زحمات هواداران را دادند که بابت این موضوع از طرف خودم از بازیکنان تیم و هواداران تشکر می‌کنم.
سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی درخصوص بازگشت رویایی تیمش در نیمه دوم بیان داشت: ما در هر بازی با توجه به شرایط، تاکتیک‌های مختلفی را به کار می‌گیریم. امروز نیز با تاکتیک خاصی بازی را شروع کردیم، اما متأسفانه در نیمه اول خوب نبودیم. بازیکنان با توجه به حضور هواداران احساسی شده بودند که بین دو نیمه به آنها گفتم باید خودتان باشید.
وی در ادامه افزود: در نیمه دوم با گل اروین بازگشت خوبی داشتیم و بعد از اینکه این بازیکن گل دوم خود و تیم را به ثمر رساند، توانستیم گل‌های سوم و چهارم را نیز وارد دروازه ذوب‌آهن کنیم. ما در بازی‌های خود بر اساس تاکتیک حریفان تصمیم می‌گیریم با دو مهاجم و یا یک مهاجم حتی شاید در برخی دیدارها با ۱۰ مهاجم بازی کنیم. خوشبختانه امروز بازیکنان در نیمه دوم تا حدود زیادی خواسته‌های من را برآورده کردند و توانستیم به یک برد پُرگل دست پیدا کنیم. ما پس از آزاد شدن مهدی‌پور در نیمه دوم توانستیم از ظرفیت خوب مسعود شجاعی نیز بهتر استفاده کنیم.
تقوی در پاسخ به این سؤال که چگونه تیم تراکتورسازی پس از دست دادن نیمه اول توانست در نیمه دوم میانه میدان را از اختیار ذوب‌آهن خارج کند، گفت: تاکتیک تیم ما در این بازی ۲-۴-۴ لوزی بود و قصد داشتیم با این سیستم فضای بیشتری را در میانه زمین در اختیار مسعود شجاعی قرار دهیم. فکر کنم یکی از موضوعاتی که با استفاده از آن توانستیم به بازی برگردیم داشتن روح تیمی بود. تمام تاکتیک و تکنیک‌ها در نبود روح تیمی به نتیجه نمی‌رسد که خوشبختانه ما این موضوع را در نیمه دوم داشتیم و توانستیم پیروزی خوبی را کسب کنیم.
وی با ابراز رضایت از عملکرد خوب لی‌ اروین و اُفت آنتونی استوکس عنوان کرد: طبیعی است وقتی آنتونی گل نمی‌زند، لی اروین بتواند وظایف او را انجام دهد. اروین بازیکنی است که در انگلستان و سطوح پایین‌تر از لیگ برتر بازی کرده است و اکثر تیم‌های در سطوح پایین لیگ برتر با دو مهاجم بازی می‌کنند. وقتی ما نیز تصمیم گرفتیم با دو مهاجم بازی کنیم همه نگاه‌ها به مهاجم اول ما آنتونی استوکس جذب شد و لی اروین توانست راحت‌تر بازی کند و بهتر گلزنی کند.
سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی در خصوص تاکتیک تیم تراکتورسازی در دیدارهای آینده تصریح کرد: در هر بازی با توجه به داشته‌های تیم تاکتیک بازی را انتخاب کنم. وقتی ما مهاجم سرزن در تیم خود داشته باشیم قطعاً از ارسال‌های بلند استفاده می‌کنیم، اما موضوعی که می‌توانم به آن اذعان کنم این است که تراکتورسازی تبریز تیم بزرگی شده است و دیگر همه باید از آن بترسند.
تقوی در خصوص ناهماهنگی لی اروین و آنتونی استوکس خاطر نشان کرد: طبیعی است که این بازیکنان در دیدارهای ابتدایی با توجه به اینکه شناختی از یکدیگر نداشتند ناهماهنگ باشند، اما ما شاهد هستیم پس از چند بازی هماهنگی بیشتری بین آنها حاصل شده است. هر چند این دو بازیکن در دیدارهای گذشته خوب بازی کردند، اما قطعاً در دیدارهای آینده با هماهنگی بیشتر لی اروین و استوکس شاهد عملکرد بهتری از آنها خواهیم بود.
وی در مورد برنامه تمرینات تیم فوتبال تراکتورسازی هم گفت: بعد از این بازی سه روز استراحت خواهیم کرد و مجدداً کار خود را برای ادامه دیدارهای خود در لیگ برتر آغاز خواهیم کرد.
سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی در خصوص واکنش سوگیتا بعد از تعویض و حرکت او به سمت رختکن گفت: سوگیتا یک بازیکن خوب و حرفه‌ای است و یک الگو برای بازیکنان در فوتبال ایران می‌تواند باشد. او بعد از تعویض از من اجازه گرفت تا به رختکن برود، من نیز بعد از اینکه احساس کردم او ناراحت شده است، از وی در این خصوص سؤال کردم که تأکید کرد دلیل ناراحتی‌اش عملکرد نه چندان خوبش بوده است. سوگیتا حق ندارد از خودش ناراحت باشد، چرا که به اعتقاد من او امروز نیز بسیار خوب بازی کرد. او می‌تواند یک الگو برای بازیکنان ما باشد، چرا که با تمام وجود و با تمام سلول‌های بدنش برای تیم بازی می‌کند.
تقوی در ادامه نشست خبری خود درباره وضعیت علی عبدالله‌زاده اظهار داشت: در خصوص این بازیکن باشگاه تصمیم‌گیرنده است و باید منتظر تصمیم باشگاه در خصوص او باشیم.
وی درباره احساس پهلوان و عدم حضورش در ترکیب ابتدایی تراکتورسازان بیان کرد: اینکه بازیکنی از ابتدا در ترکیب تیم قرار بگیرد و یا به عنوان بازیکن جانشین به میدان برود، تشخیص من است.

بقیه 👇