به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، صدها شخصیت علمی، دانشگاهی هلند دوشنبه با امضای دادخواستی ازدولت این کشور درخواست کردند تا به روابط  خود با رژیم صهیونیستی خاتمه دهد. به نوشته وبگاه «عروتص شوع» این تقاضا به علت نقض قوانین بین المللی از سوی رژیم صهیونیستی در حمله به غزه صورت گرفت. در این دادخواست […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، صدها شخصیت علمی، دانشگاهی هلند دوشنبه با امضای دادخواستی ازدولت این کشور درخواست کردند تا به روابط  خود با رژیم صهیونیستی خاتمه دهد.

به نوشته وبگاه «عروتص شوع» این تقاضا به علت نقض قوانین بین المللی از سوی رژیم صهیونیستی در حمله به غزه صورت گرفت. در این دادخواست که امضای ۵۶۴ شخصیت علمی، دانشگاهی هلند مشاهده می‌شود و تحت عنوان «آموزش عالی هلند در همبستگی با فلسطینیان ایستاده است»، آمده است: «ما اعلام می‌‌کنیم که به درخواست همکاران فلسطینی خود برای تحریم علمی موسسات دانشگاهی اسرائیل پیوسته ایم.»

در این دادخواست همچنین از دولت هلند خواسته شده که تمام روابط اقتصادی، سیاسی و نظامی خود را با رژیم اسرائیل قطع کند.

در بخشی از این دادخواست آمده است که رژیم اسرائیل با نقض حقوق مذهبی و مدنی اعراب در قدس اشغالی، قوانین بین المللی را نیز نقض کرد.

«میک والاس» نماینده ایرلندی پارلمان اروپا نیز روز دوشنبه از رویکرد دوگانه اتحادیه اروپا در قبال جنایتهای رژیم صهیونیستی انتقاد کرد.

وی در توییتر نوشت:‌ «بمباران غیرنظامیان و زیرساخت‌های غزه توسط اسرائیل به سطح جنایت جنگی رسیده است و جهان تا کنون این اقدام اسرائیل را محکوم نکرده است. این موضوع معیارهای دوگانه اتحادیه اروپا را نشان می‌دهد. چه زمانی ما درباره واقعیت نسل کشی مردم فلسطین توسط اسرائیل صحبت خواهیم کرد؟»

درگیری رژیم صهیونیستی و گروه‌های مقاومت فلسطین از روز دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه و پس از پایان ضرب‌الاجل مقاومت به تل‌آویو مبنی بر لزوم پایان تعرض‌ها در قدس و مسجدالاقصی آغاز شد.

در این درگیری‌ که تا بامداد روز جمعه در جریان بود، رژیم صهیونیستی در غالب حملات خود با هجوم به مناطق مسکونی، زنان و کودکان فلسطینی را به خاک و خون کشید که گروه‌های مقاومت فلسطین در پاسخ به این جنایت‌ها مواضع این رژیم را هدف حمله گسترده راکتی قرار دادند و سامانه گنبد آهنین در رهگیری بسیاری از آن‌ها ناموفق عمل کرد.

براساس این گزارش ، شامگاه  پنجشنبه گذشته ،‌ پس از گزارش برخی منابع خبری درباره احتمال آتش‌بس، کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی رسما با توقف درگیری‌ها و آتش‌بس با میانجیگری مصر موافقت کرد. گروه‌های مقاومت فلسطین نیز ساعتی بعد در بیانیه‌هایی جداگانه تأکید کردند که تا زمان پایبندی تل‌آویو به آتش‌بس به آن متعهد خواهند بود.

همچنین وزارت بهداشت غزه  خبر داد که شمار شهدای تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه به ۲۴۸ نفر رسید. از این تعداد ۶۶ نفر کودک و ۳۹ نفر نیز زن بوده‌اند و شمار مجروحان این جنگ نیز به حدود ۲ هزار نفر رسید.

با  اعلام آتش‌بس در حالی که تمامی رسانه‌های صهیونیستی به شکست تل‌آویو در این ماجراجویی جدید علیه مقاومت فلسطین و هزینه‌های هنگفت رژیم صهیونیستی در این مدت اذعان کردند، مردم فلسطین در غزه و کرانه باختری از جمله شهر قدس به خیابان‌ها آمدند و پیروزی مقاومت را جشن گرفتند.

انتهای پیام/م