به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در ادامه حمایت مردم جهان از ملت مظلوم فلسطین، صدها نفر در شهرهای «برلین» آلمان و «بروکسل» بلژیک علیه خشونت‌های هفته‌های اخیر رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان در سرزمین اشغالی تظاهرات برپا کردند. تصاویر ویدوئی که در فضای مجازی منتشر شده است، صدها نفر را در مقابل مقر اتحادیه اروپا […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در ادامه حمایت مردم جهان از ملت مظلوم فلسطین، صدها نفر در شهرهای «برلین» آلمان و «بروکسل» بلژیک علیه خشونت‌های هفته‌های اخیر رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان در سرزمین اشغالی تظاهرات برپا کردند.

تصاویر ویدوئی که در فضای مجازی منتشر شده است، صدها نفر را در مقابل مقر اتحادیه اروپا در «بروکسل» پایتخت بلژیک نشان می‌دهد که خواستار توقف خشونت‌ صهیونیست‌ها هستند.

 

خبرگزاری آناتولی ترکیه گزارش کرده است، صدها نفر در اعتراض به حملات اسرائیلی‌ها به غزه و به نشانه همبستگی با فلسطینیان روز گذشته (چهارشنبه) در بروکسل تجمع کردند.

طبق این گزارش، تظاهرات‌کنندگان در میدان «شومن» واقع در مرکز ساختمان‌های کمیسیون اتحادیه اروپا، شورای اتحادیه اروپا و شورای روابط خارجی اتحادیه اروپا تجمع کردند.

تصاویر منتشر شده، معترضان را در حال حمل پلاکاردهایی نشان می‌دهد که بر روی آن‌ها نوشته شده است: «تا زمان آزادی فلسطین ما آزاد نیستیم»، «قدس خط قرمز ما است» و «به اشغال پایان دهید» و همچنین با سردادن شعارهایی در حمایت از ملت مظلوم فلسطین خواستار آزادی فلسطین و محکوم شدن رژیم صهیونیستی شدند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که چندین نفر از معترضان در راهپیمایی خود تصاویری از کودکانی را همراه داشتند که در پی حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه به شهادت رسیده بودند.

طبق گزارش خبرگزاری آناتولی، بسیاری از تظاهرات‌کنندگان پرچم‌هایی از کشورهای مسلمان همچون فلسطین و ترکیه را در دست داشتند.

 

از طرف دیگر، صدها نفر روز گذشته (چهارشنبه) در حمایت از مردم فلسطین در مقابل تجاوزات رژیم صهیونیستی در شهر «برلین» تظاهرات برپا کردند و شعارهایی علیه رژیم صهیونیستی و در حمایت از فلسطینیان سردادند.

یکی از معترضان که در تظاهرات شهر برلین شرکت کرده بود، با انتقاد از تلاش‌های رژیم صهیونیستی برای آواره کردن فلسطینیان از خانه‌هایشان در «شیخ جراح» گفت: «من و دوستانم مخالف اخراج غیرقانونی افراد از خانه‌هایشان هستیم. ما مخالف کشتار کودکان و بمباران غیرضروری ساختمان‌ها و زیرساخت‌های حیاتی هستیم».

شبکه روسی راپتلی نیز با پوشش اخبار مربوط به راهپیمایی در برلین در حمایت از فلسطینیان گزارش کرد که هزاران نفر در حمایت از مردم فلسطین روز گذشته به خیابان‌های برلین آمدند و پارچه نوشته‌هایی را حمل می‌کردند که برا روی آن‌ها نوشته شده بود: «آزادی برای فلسطین».

 

از زمان آغاز دور جدید تجاوزات رژیم صهیونیستی به حقوق ملت فلسطین در تاریخ ۲۰ اردیبهشت ماه، اعتراضات گسترده‌ای در سراسر جهان به این اقدامات صهیونیست‌ها و به نشانه همبستگی با مردم فلسطین برگزار شده است و معترضان خواستار توقف فوری خشونت‌های رژیم صهیونیستی در قدس اشغالی شده‌اند.

بنا بر گزارش وزارت بهداشت فلسطین تا روز چهارشنبه، دست‌کم ۲۲۷ فلسطینی از جمله ۶۴ کودک و ۳۸ زن در نتیجه حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه از ۱۰ می (۲۰ اردیبهشت) به شهادت رسیده‌اند.

انتهای پیام/ص