به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، بعد از انتشار ویدئوی کشته‌شدن یک نوجوان ۱۳ ساله غیرمسلح توسط پلیس آمریکا، هزاران نفر از مردم شیکاگو برای اعتراض به خشونت پلیس این کشور تظاهرات کردند. به نوشته وبگاه شبکه «ای‌بی‌سی نیوز»، اداره پلیس شیکاگو بعد از مواجه شدن با تظاهرات چند هزار نفری از مردم این شهر […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، بعد از انتشار ویدئوی کشته‌شدن یک نوجوان ۱۳ ساله غیرمسلح توسط پلیس آمریکا، هزاران نفر از مردم شیکاگو برای اعتراض به خشونت پلیس این کشور تظاهرات کردند.

به نوشته وبگاه شبکه «ای‌بی‌سی نیوز»، اداره پلیس شیکاگو بعد از مواجه شدن با تظاهرات چند هزار نفری از مردم این شهر یک روز بعد از انتشار ویدئوی قتل «آدام تولیدو»، گفت که انتظار تداوم تظاهرات و افزایش آن در روزهای آینده را نیز دارد.

تظاهرات‌کنندگان در این شهر قصد داشتند از محله «لوگان اسکوئر» به سمت خانه «لوری لایتفود» شهردار شیکاگو راهپیمایی کرده و خواستار جلوگیری از تداوم خشونت پلیس شوند که موانع نیروهای امنیتی مانع نزدیک شدن آنها به خانه شهردار شد.

همزمان با افزایش تعداد مشارکت‌کنندگان در این تظاهرات، معترضان نیز می‌گفتند  به یک «نظام پلیسی» اعتراض دارند که دیگر به‌درستی عمل نمی‌کند و اجازه کشتار مردم بی‌گناه را می‌دهد.

رسانه‌های آمریکایی گزارش دادند، علی‌رغم اینکه این تظاهرات با وجود تعداد زیاد معترضان به‌شکلی کاملا مسالمت‌آمیز برگزار شد اما در اواخر با دخالت پلیس و نیروهای امنیتی، به خشونت و درگیری کشیده شد.

در حال تکمیل…