به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، صدها نفر از مردم آمریکا از قشرهای مختلف در شهر فیلادلفیا(بزرگترین شهر ایالت پنسیلوانیا) با برپایی تظاهراتی در خیابانها خواستار آزادی فلسطین شدند و حمایت دولت آمریکا از رژیم صهیونیستی را محکوم کردند.  براساس گزارش عرب نیوز، تظاهرات کنندگان از میدان «ریتن هاوس» به سمت تالار اصلی فیلادلفیا […]

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، صدها نفر از مردم آمریکا از قشرهای مختلف در شهر فیلادلفیا(بزرگترین شهر ایالت پنسیلوانیا) با برپایی تظاهراتی در خیابانها خواستار آزادی فلسطین شدند و حمایت دولت آمریکا از رژیم صهیونیستی را محکوم کردند. 

براساس گزارش عرب نیوز، تظاهرات کنندگان از میدان «ریتن هاوس» به سمت تالار اصلی فیلادلفیا حرکت کردند و شعارهایی در حمایت از مردم فلسطین سر دادند. 

«ائتلاف آزادی فلسطین فیلادلفیا» که از سازمان دهندگان این تظاهرات است هدف از برپایی این مراسم را آزادی فلسطین از امپریالیسم، استعمار و صهیونیسم خوانده است. 

سخنرانان حاضر در این مراسم در مقابل تالار اصلی شهر در سخنرانیهای خود خواستار پایان یافتن اشغال اسرائیل و توقف فعالیتهای شهرک نشینان و ایجاد یک کشور مستقل فلسطین شدند. 

تظاهرات کنندگان همچنین خواستار آزادی فلسطین از نهر تا بحر شدند. 

یکی از حاضران در این تظاهرات به پایگاه خبری عرب نیوز گفت: «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا هیچ توجهی به فلسطین ندارد. بایدن در نهایت به این خاطر اسرائیل را مجبور کرد به حملات علیه فلسطینیها پایان دهد چونکه از طرف مردم آمریکا و معترضان تحت فشار قرار گرفته بود. واشنگتن باید بدون قید و شرط به حمایت از اسرائیل پایان دهد. 

یکی دیگر از تظاهرات کنندگان با ریشه آفریقایی-آمریکایی نیز گفت: به عنوان یک سیاه پوست شما نمی‌توانید بدون اینکه خواستار آزادی فلسطین باشید برای آزادی سیاه پوستان بجنگید. 

عرب نیوز در پایان گزارش داد، هم حجم و هم تنوع تظاهرات کنندگان حامی فلسطین افزایش یافته است و هرگز پیش از این چنین جمعیتی در حمایت از فلسطین در فیلادلفیا دیده نشده است.

طی روزهای گذشته در بسیاری از کشورهای جهان حامیان مردم فلسطین با برگزاری تظاهرات خواستار توقف جنایات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان شده بودند. 

روز جمعه رسانه‌های غربی از تظاهرات بزرگ مخالفان رژیم صهیونیستی در شیکاگو و به اهتزار در آمدن پرچم فلسطین در این شهر آمریکایی خبر دادند.

طبق این گزارش، طرفداران فلسطین در تظاهرات خودشان در حومه شیکاگو، ضمن سر دادن شعارهایی در حمایت از فلسطینیان علیه تجاوزگری‌های رژیم صهیونیستی در جنگ ۱۲ روزه غزه موضعگیری کردند.

معترضان در شیکاگو، پرچم‌های فلسطین را به اهتزار در آوردند و در این شهر آمریکایی از کنگره این کشور خواستند علیه رژیم صهیونیستی اقدام کند. آنها همچنین خواستار پایان دادن به کمک‌های نظامی واشنگتن به تل‌آویو شدند.

انتهای پیام/م