به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «ریاض منصور» نماینده تشکیلات خودگردان فلسطین در سازمان ملل روز سه‌شنبه تاکید کرد جنایت‌هایی که رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان مرتکب می‌شود نیازمند مداخله جامعه بین‌الملل برای توقف آن است. وی در ادامه سخنانش گفت: «باید درگیری‌ها فورا متوقف شده و کمک‌ها به ساکنان نوار غزه ارسال شود». نماینده تشکیلات […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «ریاض منصور» نماینده تشکیلات خودگردان فلسطین در سازمان ملل روز سه‌شنبه تاکید کرد جنایت‌هایی که رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان مرتکب می‌شود نیازمند مداخله جامعه بین‌الملل برای توقف آن است.

وی در ادامه سخنانش گفت: «باید درگیری‌ها فورا متوقف شده و کمک‌ها به ساکنان نوار غزه ارسال شود».

نماینده تشکیلات خودگردان فلسطین اضافه کرد: «امکان ادامه زندگی تحت رژیم آپارتاید وجود ندارد».

ریاض منصور افزود: «خجالت آور است که شورای امنیت سازمان ملل موضعی که طی آن خواستار توقف درگیری‌ها باشد اتخاذ نکرده است».

«ژان ایو لودریان» وزیر خارجه فرانسه گفت که یکی از دلایل وضعیت بحرانی در غزه این است که هیچ افقی برای راه حل سیاسی وجود ندارد.

ودریان در ادامه سخنانش از رژیم صهیونیستی خواست تا به حقوق فلسطینیان و قوانین بین‌المللی انسانی احترام بگذارد.

وزیر خارجه فرانسه گفت: «ادامه درگیری در کرانه باختری و نوار غزه به درگیری منطقه‌ای منجر خواهد شد».

وی ضمن آنکه بر ضرورت توقف درگیری میان رژیم صهیونیستی و فلسطینیان تاکید کرد خواستا آغاز روند صلح در سریعترین زمان ممکن شد.

حملات جنایتکارانه و ددمنشانه رژیم صهیونیستی به مناطق مختلف نوار غزه طی یک هفته گذشته، منجر به آواره‌شدن ده‌ها هزار فلسطینی از منازلشان شده است.

 آژانس پناهجویان سازمان ملل امروز (سه‌شنبه) اعلام کرد در پی بمباران منازل مسکونی فلسطینیان در نوار غزه، بیش از ۵۲ هزار نفر آواره شدند.

بر اساس این گزارش، فلسطینیان آواره هم‌اکنون به‌دنبال سرپناهی در ۵۰ مدرسه زیرنظر آژانس «آنروا» متعلق به سازمان ملل در نوار غزه هستند و با مشکلات متعددی از جمله کمبود مواد دارویی و غذا مواجه هستند.

طبق اعلام سازمان ملل، بر اثر حملات جنایتکارانه رژیم صهیونیستی در نوار غزه، بیش از ۱۰۰ دستگاه آپارتمان کاملا نابود شده، حداقل ۳۰۰ واحد مسکونی به‌شدت آسیب دیده، حدود ۵۰ تأسیسات آموزشی از جمله مدارس، مهد کودک و وزارت آموزش غزه آسیب دیدند.

به نوشته آناتولی، صهیونیست‌ها حتی به مراکز درمانی نیز رحم نکرده و تا کنون ۶ بیمارستان، ۲ درمانگاه و یک مرکز هلال احمر را با بمباران در نوار غزه ازبین بردند.

سازمان ملل می‌گوید انرژی برق در نوار غزه از روزانه ۸ ساعت به کمتر از ۶ ساعت کاهش پیدا کرده و همین امر موجب مختل شدن سیستم درمانی، آب‌رسانی و دیگر تأسیسات حیاتی که با برق کار می‌کنند، شده است.

انتهای پیام/.