افشین ابراهیمی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار داشت: ‌نقشه های پیش یابی هواشناسی نشان می دهد سامانه بارشی از بعد از ظهر روز سه شنبه ۴ خرداد تا روز چهارشنبه ۵ خرداد تشدید یافته و کلیه نواحی استان بویژه نیمه جنوبی استان را تحت تاثیر قرار می دهد. وی با […]

افشین ابراهیمی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار داشت: ‌نقشه های پیش یابی هواشناسی نشان می دهد سامانه بارشی از بعد از ظهر روز سه شنبه ۴ خرداد تا روز چهارشنبه ۵ خرداد تشدید یافته و کلیه نواحی استان بویژه نیمه جنوبی استان را تحت تاثیر قرار می دهد.

وی با اشاره به تشدید رگبار باران و رعد و برق و در نواحی مستعد بارش تگرگ، افزود: آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها و اصابت صاعقه و همچنین احتمال خسارت به محصولات باغی و کشاورزی دور از انتظار نبوده و توصیه می شود از اتراق در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها و صعود به ارتفاعات و فعالیت های کوهنوردی اجتناب گردد.

ابراهیمی ادامه داد: با توجه به اینکه وزش باد گاهی تا شدید پیش بینی شده است، احتمال پرتاب اشیاء، شکستن شاخه های درختان و آسیب به سازه های سبک دور از انتظار نبوده و از حصارها، دیوارها، تابلوهای تبلیغاتی، بنرها، داربست‌های فلزی، کابل‌های برق دوری و عدم توقف در این مکان‌ها، توصیه می شود.

مسئول روابط عمومی هواشناسی استان تاکید کرد: به هم استانی‌ها توصیه می‌شود اقدامات پیشگیرانه لازم جهت جلوگیری از حوادث و خسارات احتمالی بعمل آید.

انتهای پیام/۶۰۰۰۱