به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، تعویق انتخابات پارلمانی و ریاستی در فلسطین با واکنش دولت ترکیه مواجه شد. وزارت خارجه ترکیه امروز (جمعه) با صدور بیانیه‌ای، خواستار پایان یافتن دخالت‌ها و سنگ‌اندازی‌های رژیم صهیونیستی در برگزاری انتخابات فلسطین گردید. به نوشته خبرگزاری «آناتولی»، آنکارا در این بیانیه با ابراز تأسف از تعویق انتخابات فلسطین، […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، تعویق انتخابات پارلمانی و ریاستی در فلسطین با واکنش دولت ترکیه مواجه شد.

وزارت خارجه ترکیه امروز (جمعه) با صدور بیانیه‌ای، خواستار پایان یافتن دخالت‌ها و سنگ‌اندازی‌های رژیم صهیونیستی در برگزاری انتخابات فلسطین گردید.

به نوشته خبرگزاری «آناتولی»، آنکارا در این بیانیه با ابراز تأسف از تعویق انتخابات فلسطین، توضیح داد دلیل اصلی که گروه‌های فلسطینی را مجبور به اتخاذ این تصمیم کرد، موافقت نکردن رژیم صهیونیستی با درخواست آنها برای برگزاری انتخابات در قدس شرقی بود.

وزارت خارجه ترکیه با بیان اینکه قصد دخالت در فرایند صلح درون-فلسطینی را ندارد، تاکید کرد: «ما خواستار پایان ممانعت‌ها از برگزاری انتخابات [در قدس شرقی] با توجه به بندهای توافق ۱۹۹۵ اسلو هستیم».

رئیس تشکیلات خودگردان، بامداد امروز، به طور رسمی به تعویق افتادن انتخابات فلسطین را اعلام کرد و گفت که برگزاری انتخابات منوط به امکان مشارکت قدس اشغالی در این انتخابات است.

انتخابات پارلمانی فلسطین قرار بود پس از ۱۵ سال وقفه، در تاریخ بیست‌ودوم می ۲۰۲۱ (یکم خرداد ۱۴۰۰)، انتخابات ریاستی در تاریخ سی‌ویکم جولای ( ۹ مرداد ۱۴۰۰) و همچنین انتخابات شورای ملی در روز ۳۱ آگوست (۹ شهریور) در فلسطین برگزار شود.

امروز همچنین «جوزپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با ابراز تأسف از به تعویق افتادن انتخابات فلسطین،‌ گفت بدون هیچگونه تأخیری باید تاریخ جدیدی برای انتخابات تعیین شود.  (جزئیات بیشتر)

پیش از این، رئیس ستاد وزارت خارجه رژیم صهیونیستی در دیدار با ۱۳ سفیر اروپایی با ادعای اینکه تمایلی به دخالت یا ممانعت در انتخابات فلسطین ندارند، مدعی شده بود عباس به دلیل نگرانی از پیروزی حماس، در پی تعویق انتخابات است.

انتهای پیام/م