ترخیص ۹۵۳ هزار تُن کالای رسوبی از گمرکات کشور / هر ۱۵ ثانیه یک کامیون کالای اساسی از بندر امام ترخیص می شود
ترخیص ۹۵۳ هزار تُن کالای رسوبی از گمرکات کشور / هر ۱۵ ثانیه یک کامیون کالای اساسی از بندر امام ترخیص می شود

رئیس کل گمرک ایران از ترخیص ۹۵۳ هزار تُن کالای رسوبی از گمرکات کشور خبر داد. به گزارش قلم پرس،از تبریز، علیرضا مقدسی امروز دوشنبه در دیدار با فعالان اقتصادی آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: سال گذشته یک میلیون و ۵۰ هزار تُن کالای رسوبی مشمول مقررات متروکه در گمرکات کشور وجود داشت که ۹۵۳ هزار تن از […]رئیس کل گمرک ایران از ترخیص ۹۵۳ هزار تُن کالای رسوبی از گمرکات کشور خبر داد.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، علیرضا مقدسی امروز دوشنبه در دیدار با فعالان اقتصادی آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: سال گذشته یک میلیون و ۵۰ هزار تُن کالای رسوبی مشمول مقررات متروکه در گمرکات کشور وجود داشت که ۹۵۳ هزار تن از این مقدار ارزیابی و به سازمان امور تملیکی تحویل داده شد.

مقدسی تراز تجاری کشور را مثبت ارزیابی کرد و گفت: در یک ماه گذشته میزان کالاهای صادراتی از گمرکات کشور پنج میلیارد دلار و واردات نیز چهار میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار بود.

رییس کل گمرک ایران با بیان اینکه هیچ نگرانی از بابت کالای اساسی در کشور وجود ندارد، خاطرنشان کرد:  هم اکنون بنادر کشور مملو از کالاهای اساسی است که به تدریج ترخیص می شوند.

وی ادامه داد: تاکنون یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن گندم، ۱۷۷ هزار تن روغن و سه هزار تن شکر از بنادر ترخیص شده و کالاهای اساسی دیگر نیز به تدریج ترخیص می شوند.

مقدسی موجودی کنونی بنادر کشور را سه میلیون تن اعلام کرد و افزود: در بندر امام خمینی(ره) هر ۱۵ ثانیه یک کامیون کالای اساسی ترخیص می شود.

وی ادامه داد: هم اکنون ۲۹۰ تن کالای اساسی در اسکله موجود بوده و ۶۰۰ هزار تن نیز در لنگرگاه است.

انتهای پیام/