تراکتور آماده دیدار مقابل پرسپولیس است /اجازه دخالت در مسایل فنی را به خودم نمی‌دهم
تراکتور آماده دیدار مقابل پرسپولیس است /اجازه دخالت در مسایل فنی را به خودم نمی‌دهم

مالک باشگاه تراکتورسازی در رابطه با شرایط این تیم پیش از دیدار با پرسپولیس اظهار داشت: تیم آماده است و مشکل خاصی وجود ندارد. فقط آقای شجاعی از این بازی محروم شده ولی بقیه بازیکنان آماده هستند که روز چهارشنبه در مصاف با پرسپولیس به میدان بروند.

به گزارش قلم پرس، محمدرضا زنوزی مالک باشگاه تراکتورسازی در ارتباط با برنامه تلویزیونی شبکه سهند در رابطه با شرایط این تیم پیش از دیدار با پرسپولیس اظهار داشت: تیم آماده است و مشکل خاصی وجود ندارد. فقط آقای شجاعی از این بازی محروم شده ولی بقیه بازیکنان آماده هستند که روز چهارشنبه در مصاف با پرسپولیس به میدان بروند.

وی در پاسخ به این سؤال که پیش‌بینی‌اش برای دیدار با پرسپولیس چیست، گفت: ان‌شاءالله به هدف اصلی‌مان می‌رسیم و در زمین و میدان مسابقات نتایج به نفع ما رقم می‌خورد. بازیکنان و تیم ان‌شاءالله شایستگی خود را نشان می‌دهند. به هر حال ما تیم بزرگی داریم و مردم هم به حق انتظار دارند که تیمشان نتیجه بگیرد. ان‌شاءالله به حقشان هم می‌رسند.

زنوزی در رابطه با انتقاداتی که نسبت به تفکرات جرج لیکنز می‌شود، اظهار داشت: هم به هواداران حق می‌دهم که در مورد مسائل فنی انتقاد کنند و هم اینکه انتقاد باید مثمر ثمر بوده و کادر فنی از این انتقادات استفاده کنند، حدود ۱۲-۱۳ سال است که باشگاه‌داری می‌کنم، در این مدت هیچ مربی نمی‌تواند بگوید که در مسائل فنی دخالت کرده‌ام.

مالک باشگاه تراکتورسازی افزود: هرگز اتفاق نیفتاده که به سرمربی زنگ بزنم تا فلان بازیکن را بازی بدهد یا ندهد یا با فلان سیستم بازی کند. این موضوع در حیطه وظایف سرمربی است و اجازه دخالت را به خودم نمی‌دهم، ما فقط می‌توانیم نظرات خودمان را بدهیم.

وی ادامه داد: ما سرمایه‌گذاری کرده و هواداران نیز حمایت می‌کنند و انتظار دارند تیمشان نتیجه بگیرد. اما باید فضا بدهیم تا کادر فنی هم بتواند کار کند. اگر قرار بود سرمربی شوم، کارم را عوض می‌کردم. وقتی که این سرمربی را تأیید کرده‌ایم و او مسئولیت فنی تیم را بر عهده گرفته، باید اجازه و فرصت دهیم کارشان را انجام دهند.

زنوزی در رابطه با اینکه موفقیت در فوتبال به برنامه‌ریزی بلندمدت نیاز دارد، گفت: ما تیم را دیر تحویل گرفتیم و این موضوع را چند بار گفته‌ایم. در بازار نقل و انتقالات دستمان بسته بود و همه بازیکنان قرارداد داشتند و نمی‌توانستیم بهتر از این‌ها را جذب کنیم. حتی بازیکنانی که با آن‌ها صحبت می‌کردیم، هیچ‌کدام واقعاً قصد قرارداد بستن نداشتند و می‌گفتند تیم شما دهم یازدهم بوده است.

مالک باشگاه‌های تراکتورسازی و ماشین‌سازی ادامه داد: با این حال سعی کردیم این خلأ را با بازیکنان خارجی و ملی که در خارج از کشور بودند پر کنیم. بازیکنانی مثل آقای شجاعی، دژاگه و حاج صفی را آوردیم. بدون اغراق می‌گویم شخصیت تیم تراکتورسازی فراتر از لیگ ایران شده و این موضوع در صحبت‌های مختلف مطرح می‌شود.

وی در رابطه با دیدار تیم‌های تراکتورسازی و پرسپولیس گفت: تیم پرسپولیس در نیم‌فصل اول که با ماشین‌سازی بازی داشت، خودم به سکوهای ورزشگاه بنیان دیزل رفتم و گفتم که فرهنگ ما، فرهنگ مهمان‌نوازی است و این فرهنگ را باید به تمام ایران و دنیا نشان دهیم. این موضوع در شعارها و ادبیات ما هم دیده می‌شود. باید اصالت خودمان را نشان دهیم نه اینکه مقابله‌به‌مثل کنیم. ما یک فرهنگ را جاری می‌کنیم و نشان می‌دهیم که هر کسی هر چه می‌خواهد، بگوید، فرهنگ ما این است.

زنوزی ادامه داد: برخی تماشاگرنماها باعث می‌شوند وقتی که دنبال حق تراکتورسازی می‌رویم، به خاطر برخی کارها و شعارهای هنجارشکنانه، نتوانیم از حق باشگاه دفاع کنیم. چرا که وقتی پیگیری می‌کنم، با جواب‌های خیلی بدی مواجه می‌شوم و سرم را پائین می‌اندازم چون نمی‌توانم جواب بدهم.

وی افزود: ما ۸ سال از خاکمان دفاع کردیم. بیش از ۲۰۰ هزار شهید داده‌ایم. یک سری شعارها مربوط به کشور و فرهنگ ما نیست. این مسائل باعث می‌شود که نتوانم حق و حقوق باشگاه را بگیرم. انتظارم از تمام هواداران این است که وقتی این تیم را جمع کرده‌ایم، به ما کمک کنند تا جلوی این کار گرفته شود و بتوانیم به حق فوتبالی و قانونی‌مان برسیم.

مالک باشگاه تراکتورسازی خاطرنشان کرد: از هواداران خواهش می‌کنم خودشان پاسخ تماشاگرنماها را بدهند و نگذارند اتفاقاتی رخ دهد ما را دوباره محروم کنند و ما هم نتوانیم جوابی بدهیم. واقعاً حقوقمان به خاطر این مسائل ساختارشکنانه پایمال می‌شود.

وی با اشاره به حمایت هواداران تراکتورسازی از این تیم اظهار داشت: ما روز چهارشنبه به مصاف پرسپولیس می‌رویم، از تیممان حمایت کرده و به تیم حریف احترام می‌گذاریم. در زمین فوتبال قدرت خودمان را نشان می‌دهیم. برد و باخت در فوتبال وجود دارد و موضوعی غیرقابل‌انکار است. اجازه ندهیم به خاطر این مسئله یکسری افراد حریم‌ها را شکسته یا از شهرهای دیگر بیایند و با ایجاد کانال‌های مختلف، تیم را کنترل کنند.

زنوزی در پایان گفت: به عنوان خادم کشور و شهرمان آمده‌ام و به درخواست هواداران تیم قدرتمندی روانه مسابقات کرده‌ام. در فصل آتی تیم قدرتمندتری را آماده می‌کنیم. اما هواداران اجازه ندهند اتفاقاتی رخ دهد که به ما برچسب بزنند. ما اهل ایران و آذربایجان هستیم و کشورمان را دوست داریم. انتظارمان این است که هواداران تیم خودمان را تشویق و از تیم حریف به عنوان یک مهمان، پذیرایی کنند.