تدوین ۷۳ برنامه عملیاتی از نحوه مشارکت نهاد‌های مردمی توسط دستگاه قضایی
تدوین ۷۳ برنامه عملیاتی از نحوه مشارکت نهاد‌های مردمی توسط دستگاه قضایی

خبرگزاری میزان – نشست مشترک معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان البرز با نهادهای مردمی برگزار شد. در این نشست که با حضور برخی از نهادهای مردمی استان البرز و به دعوت جعفر داراب‌خانی معاون قضایی، اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان برگزار شد، زمینه توسعه فعالیت های مشترک در […]

خبرگزاری میزان – نشست مشترک معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان البرز با نهادهای مردمی برگزار شد.

در این نشست که با حضور برخی از نهادهای مردمی استان البرز و به دعوت جعفر داراب‌خانی معاون قضایی، اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان برگزار شد، زمینه توسعه فعالیت های مشترک در قالب «دستورالعمل نحوه مشارکت و تعامل نهادهای مردمی با قوه قضائیه» بررسی شد.

احمد هنری، مدیرکل مشارکت های مردمی و سرمایه اجتماعی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه در این نشست ضمن تأکید بر لزوم مدیریت و هم افزایی ظرفیت‌های مردمی در فرآیندهای قضایی؛ بیان کرد: با وجود این دستورالعمل، زمینه ی همکاری های مشترک بین قوه قضائیه و نهادهای مردمی در بستر سامانه مشارکت فراهم شده و سازمان‌های مردم نهادی که تمایل به همکاری با قوه قضائیه دارند می توانند آمادگی خود را در این سامانه اعلام کنند.

در ادامه داراب‌خانی، معاون قضایی، اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان با تأکید بر اعلام آمادگی دادگستری استان برای توسعه همکاری های مشترک با نهادهای مردمی در قالب دستورالعمل نحوه مشارکت و تعامل نهادهای مردمی با قوه قضائیه، افزود: این مسیری است که تازه آغاز شده و بدون تردید در فرآیند اجرای آن، نیازمند درک متقابل از پیش نیازها و الزامات آن هستیم.

دبیر شورای پیشگیری از وقوع جرم استان البرز در پایان ضمن تأکید بر اهمیت جلب مشارکت مردمی در پیشگیری از وقوع جرایم و آسیب های اجتماعی، خاطرنشان کرد: ان‌شاءالله تأثیرات مثبت این تعامل و مشارکت، آینده ی روشنتری را پیش رویمان قرار خواهد داد.

در این جلسه نمایندگان نهادهای مردمی، به بحث و تبادل نظر پیرامون دغدغه های خود درخصوص موضوع جلسه پرداختند.

گفتنی است معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان البرز با تهیه و تدوین ۷۳ برنامه عملیاتی و اجرایی احصاء شده از دستورالعمل نحوه مشارکت و تعامل نهادهای مردمی با قوه قضائیه ابلاغی از سوی ریاست قوه قضائیه به همراه تدوین بیش از  ۴۰۰ مورد عملیاتی، پایلوت کشوری استخراج این برنامه ها شد.

 

انتهای پیام/