خبرگزاری میزان – حسن بابایی، معاون برنامه ریزی و فناوری اطلاعات دادگستری استان تهران از تدوین برنامه اجرایی با هدف‌گذاری برای تمامی شعب واحد‌های قضایی اعم از مجتمع‌های قضایی شهر تهران، دادگستری‌ها و دادسرا‌های شهرستان‌ها و دادگاه‌های عمومی در قالب هزار صفحه خبر داد. معاون برنامه ریزی و فناوری اطلاعات دادگستری استان تهران با اشاره […]

خبرگزاری میزان – حسن بابایی، معاون برنامه ریزی و فناوری اطلاعات دادگستری استان تهران از تدوین برنامه اجرایی با هدف‌گذاری برای تمامی شعب واحد‌های قضایی اعم از مجتمع‌های قضایی شهر تهران، دادگستری‌ها و دادسرا‌های شهرستان‌ها و دادگاه‌های عمومی در قالب هزار صفحه خبر داد.

معاون برنامه ریزی و فناوری اطلاعات دادگستری استان تهران با اشاره به اینکه برنامه اجرایی سازمان‌ها، ابزاری اساسی و کاربردی در راستای پیاده سازی اهداف کلان و کوتاه مدت و همچنین الگوی عملکرد کارکنان و مدیران است، گفت: با هدف ارتقاء وضعیت عملکرد واحد‌های قضایی، طراحی و تدوین برنامه اجرایی سال ۱۴۰۰ را با توجه به سیاست‌های کلی دستگاه قضایی و ارتقاء عملکرد واحد‌های قضایی در سطح دادگستری استان تهران در دستور کار خود قرار دادیم.

بیشتر بخوانید:

بابایی اظهار کرد: در این برنامه، ضمن تعیین شاخص‌های لازم، اجزای برنامه‌های واحد‌های قضایی همراه با معیار‌های وضعیت سال گذشته به عنوان سال پایه، استخراج شده و ملاک تعیین و ارزیابی در مراحل بعدی قرار گرفته است.

وی افزود: وضعیت نرخ رسیدگی، میزان پرونده مسن و معوق، وضعیت مانده پرونده‌ها، میزان متوسط مدت زمان رسیدگی و وضعیت ابلاغ الکترونیک از مهمترین شاخص‌های اصلی عملکردی دادگستری در سال جاری است.

با تلاش معاونت برنامه ریزی و فناوری اطلاعات دادگستری استان تهران برنامه اجرایی سال ۱۴۰۰ براساس شاخص‌های استاندارد و به صورت سطح بندی شده در ۵ شاخص اصلی از جمله نرخ رسیدگی، پرونده معوق، وضعیت مانده پرونده، متوسط زمان رسیدگی و وضعیت ابلاغ الکترونیک جهت اقدام توسط تمامی مراجع ابلاغ شده است.

انتهای پیام/