تخریب ۴۸ مورد ساخت و ساز غیرمجاز در جنوب غرب تبریز
تخریب ۴۸ مورد ساخت و ساز غیرمجاز در جنوب غرب تبریز

شهردار منطقه ۷ تبریز از تخریب ۴۸ مورد ساخت و ساز غیرمجاز در جنوب غرب تبریز در اجرای رای کمیسیون قانون ماده ۱۰۰ شهرداری‌ها با حکم قضایی خبر داد.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، محمد رشتبری با اشاره به ماده ۱۰۰ قانون شهرداری‌ها  اظهار کرد: طبق آئین نامه اجرایی ماده ۳۳ قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان که توجه ویژه‌ای در جلوگیری از بروز تخلفات ساختمانی دارد، برخورد قاطع و حداکثری با تخلفات ساختمانی و افرادی که در انجام وظایف اجرایی و نظارتی خود قصور داشته‌اند، ضروری است.

وی، با بیان اینکه املاکی که تخلفاتی همچون تراکم اضافه، تجاوز به معابر شهری و تغییر کاربری دارند، برای رسیدگی به کمیسیون ماده ۱۰۰ ارسال می‌شوند که در این کمیسیون رأی به تخریب یا جریمه صادر می‌شود، اظهار کرد: ۴۸ مورد ساخت و ساز غیرمجاز همچون ساخت آلونک و ۳۸ مورد دیوار و فنس‌کشی تخریب و به حالت اولیه بازگردانده شد.

رشتبری، با بیان اینکه متاسفانه پدیده شوم تخلفات ساختمانی و کثرت ساخت و سازهای غیرمجاز در شهر، معضلی است که بازنده آن مردم و شهرداری و برنده آن سودجویان ساخت و سازهای غیرمجاز هستند، اظهار کرد: از شهروندان منطقه درخواست می‌شود برای جلوگیری از مشکلات ناشی از ساخت و ساز غیرمجاز، پیش از هرگونه عملیات احداث و ساخت بنا مراحل قانونی لازم را طی کرده و با مجوز اقدام کنند.

انتهای پیام/