به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، سخنگوی دادستانی کل نیویورک اعلام کرد تحقیقات دادستان کل این ایالت درباره سازمان ترامپ، متعلق به رئیس‌جمهور سابق آمریکا ماهیت کیفری پیدا کرده است. «فابین لوی» سخنگوی «لتیشیا جیمز» دادستان کل نیویورک این مسئله را در ایمیلی که برای نشریه آمریکایی «پالتیکو» فرستاد، تایید و اعلام کرد: تحقیقات دیگر فقط […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، سخنگوی دادستانی کل نیویورک اعلام کرد تحقیقات دادستان کل این ایالت درباره سازمان ترامپ، متعلق به رئیس‌جمهور سابق آمریکا ماهیت کیفری پیدا کرده است.

«فابین لوی» سخنگوی «لتیشیا جیمز» دادستان کل نیویورک این مسئله را در ایمیلی که برای نشریه آمریکایی «پالتیکو» فرستاد، تایید و اعلام کرد: تحقیقات دیگر فقط ماهیت مدنی ندارد، ما در حال حاضر به طور فعال همراه با دادستان منطقه منهتن در حال تحقیق در خصوص سازمان ترامپ در ظرفیت کیفری هستیم. در حال حاضر هیچ اظهارنظری دیگری در این خصوص نمی‌کنیم.

سازمان ترامپ، یک شرکت بزرگ خوشه‌ای متشکل از صدها شرکت مرتبط با دونالد ترامپ و یا نزدیکان وی است که تعداد زیادی هتل، شرکت‌ املاک و مستغلات و زمین‌های گلف را دربرمی‌گیرد.

دفتر جیمز در حال انجام تحقیقاتی گسترده در خصوص رئیس‌جمهور سابق آمریکا و خانواده او به دلیل اعلام نادرست ارزش دارایی‌ها و املاک برای دریافت مزایای مالیاتی است. در ماه فوریه دیوان عالی آمریکا زمینه را فراهم کرد تا دادستان منهتن بتواند اظهارنامه مالیاتی هشت ساله ترامپ و سوابق مالی او را به عنوان بخشی از تحقیقات کیفری در زمینه کلاهبرداری مالیاتی، بیمه‌ای و بانکی فراهم کند.

به نوشته پالتیکو، به نظر می‌رسد تحول جدید به لحاظ قانونی ترامپ را که حالا با تحقیقات کیفری جداگانه از سوی دادستان‌های نیویورک مواجه است، در الزام بیشتری برای پاسخگویی قرار دهد.

تحقیقات دادستان کل نیویورک از سال ۲۰۱۹ بعد از آن آغاز شد که «مایکل کوهن» وکیل و کارچاق‌کن سابق ترامپ در یک جلسه استماع کنگره گفت که ترامپ ارزش دارایی‌ها را به بانک‌ها برای دریافت وام‌های بهتر و مزایای بیمه، بیشتر اعلام کرده و در عین حال برای فرار مالیاتی آن‌ها را در اظهارنامه‌های مالیاتی کمتر از میزان واقعی بیان کرده است.

دادستانی منهتن هم در خصوص اتهاماتی که از سوی کوهن علیه ترامپ مبنی بر کلاهبرداری در ارتباط با شرکت‌های بیمه‌ای مطرح شده تحقیق می‌کند.

این در حالی است که دونالد ترامپ مدعی است هیچ تخلفی از سوی وی و شرکت‌های تحت مالکیتش صورت نگرفته است.

پیشتر بازرسان وزارت دادگستری آمریکا به سه کارتن سند و یک لپ‌تاپ از سازمان ترامپ دست یافتند. این اسناد و مدارک که با مجوز دفتر دادستانی منطقه منهتن ضبط شدند به عروس سابق «آلن ویسلبرگ» رئیس بخش مالی سازمان ترامپ تعلق داشتند.

«جنیفر ویسلبرگ» درباره همکاری با دادستانی منهتن برای دستیابی به این اسناد به روزنامه «واشنگتن پست» گفت: «اطلاعات من درباره این اسناد می‌تواند جریان‌های مالی مستقیم بانک‌ها و افراد مختلف را به سازمان ترامپ مرتبط کند».

انتهای پیام/ص