تحقق ۱۷۰ درصدی بودجه سازمان حمل‌ونقل بار درون‌شهری در شش ماه نخست
تحقق ۱۷۰ درصدی بودجه سازمان حمل‌ونقل بار درون‌شهری در شش ماه نخست

مدیرعامل سازمان مدیریت حمل‌ونقل بار درونشهری شهرداری تبریز از تحقق ۱۷۰ درصدی بودجه سازمان حمل‌ونقل بار درون‌شهری در شش ماه نخست امسال خبر داد.

به گزارش قلم پرس، فاضل نادری اظهار کرد: بودجه سالیانه سازمان مدیریت حمل‌ونقل بار درونشهری شهرداری تبریز در سال‌جاری ۷۰ میلیارد ریال بوده است که با تلاش همکاران در شش ماهه نخست سال مبلغ ۵۴ میلیارد ریال محقق شده است.

وی افزود: در شهر تبریز ۱۶ هزار و ۲۰۰ دستگاه وانت بار دارای مجوز فعالیت از شهرداری تبریز مشغول به کار هستند و اعمال جرایم برای خودروهایی که فاقد باربرگ و مغایر مشخصات محموله بوده، طبق مصوب هیئت وزیران شامل جریمه نقدی به میزان ۳۵۰ هزار ریال و ۴۵۰ هزار ریال است.

مدیرعامل سازمان مدیریت حمل‌ونقل بار درونشهری شهرداری تبریز ادامه داد: در راستای بازرسی های وانت بارهای بدون پروانه فعالیت یک دستگاه ماشین مجهز به دوربین ثبت تخلف در سطح شهر تبریز گشت‌زنی می‌کند و یک دستگاه خودرو ثبت تخلف دیگر نیز به زودی به ناوگان نظارتی سازمان اضافه می‌شود.

وی در تشریح تسهیلات ارائه شده به وانت بارها، گفت: دریافت سهمیه سوخت بنزین فعالان ناوگان حمل و نقل بار درونشهری در گرو صدور پروانه های (اشتغال، فعالیت و بهره برداری شرکت ها) از سازمان مدیریت حمل و نقل بار درونشهری و حومه شهرداری تبریز و ثبت مشخصات رانندگان و ناوگان در سامانه مدیریت حمل و نقل عمومی (www.utcms.ir) است.

نادری در خصوص بیمه وانت بارها حمل‌نقل درونشهری اظهار کرد: اخیرا سازمان بیمه تامین اجتماعی لیست افراد بیمه شده در شغل وانت بارها را به شهرداری های کشور ابلاغ کرده است. در شهر تبریز نزدیک به پنج هزار و ۵۰۰ نفر شهروند از طریق این شغل با معرفی از اتحادیه‌های زیر نظر وزارت صمت بیمه شده اند. از طرفی طبق قانون، شهرداری متولی صدور پروانه فعالیت و معرفی وانت‌بارها به بیمه شده است.

مدیرعامل سازمان مدیریت حمل‌ونقل بار درونشهری ادامه داد: همه افرادی که از این شغل بیمه شده‌اند ملزم به دریافت جواز فعالیت از شهرداری تبریز هستند و در غیر اینصورت ادامه بیمه آنها با مشکل مواجه می‌شود. پایش میدانی ما نشان می‌دهد حتی برخی از این افراد شغل خود را تغییر دادند. همچنین ۹۰۰ نفر از کسانی که مجوز فعالیت دارند با معرفی ما بیمه شده اند.

وی ادامه داد: رانندگان وانت باری که پروانه فعالیت دارند می‌توانند از طریق سازمان حمل‌ونقل بار درونشهری تبریز نسبت به ثبت نام جهت گازسوز کردن خودرو خود بصورت رایگان اقدام کنند.

فاضلی در پایان این گفتگو افزود: طی هماهنگی با پالایشگاه تبریز در جهت ارائه تسهیلات به این قشر، مقرر شده است برای وانت بارهای مجوزدار سهمیه روغن موتور با نرخ دولتی تحویل داده شود.