تبعیض و بی عدالتی در پرداخت حقوق‌ها عذاب‌آور شده است
تبعیض و بی عدالتی در پرداخت حقوق‌ها عذاب‌آور شده است

تبعیض و بی عدالتی در پرداخت حقوق‌ها عذاب‌آور شده است نماینده مردم مراغه در مجلس یازدهم با انتقاد از تبعیض و بی عدالتی در پرداخت حقوق ها گفت: نیروهای خدماتی آموزش و پرورش در تامین حداقل های زندگی خود عاجز هستند که لازم است اقدامی درخصوص رفع این مشکل انجام شود. به گزارش قلم پرس،از […]


تبعیض و بی عدالتی در پرداخت حقوق‌ها عذاب‌آور شده است


نماینده مردم مراغه در مجلس یازدهم با انتقاد از تبعیض و بی عدالتی در پرداخت حقوق ها گفت: نیروهای خدماتی آموزش و پرورش در تامین حداقل های زندگی خود عاجز هستند که لازم است اقدامی درخصوص رفع این مشکل انجام شود.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، علی علیزاده در تذکری خطاب به وزیر آموزش و پرورش درخصوص نیروهای خدماتی این وزارتخانه اظهار کرد: قسمتی از نیروی انسانی آموزش و پرورش را نیروهای خدماتی تشکیل می‌دهند که متاسفانه شامل رتبه نشده و حقوق و مزایای بسیار پایین دریافت می‌کنند، بنابراین در تامین حداقل‌های زندگی خود دچار مشکل شده و اضافه کار و مزایای رفاهی دریافت نمی‌کنند. ضمن آنکه سابقه بیمه قبلی آنها در آموزش و پرورش لحاظ نمی‌شود، لذا لازم است وزیر آموزش و پرورش عنایت جدی به این عزیزان داشته باشد.

نماینده مردم مراغه وعجب شیر در مجلس یازدهم با تذکر به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: کارکنان ساختمان های مسکونی شامل سرایداران و نگهبانان مشاغل جدیدی هستند که در عصر جدید به وجود آمده اند، اما متاسفانه شامل بیمه تامین اجتماعی و حمایت قانون کار نمی شوند، لذا وزیر کار عنایت داشته باشد که این عزیزان نیز از مزایای بیمه و قانون کار استفاده کنند.

وی با تذکر به رئیس جمهور درخصوص ناهماهنگی ها در پرداختی های کارکنان دولت افزود: این مسئله نوعی تبعیض و ناعدالتی به وجود آورده است و این ناعدالتی، عذاب آور شده و انگیزه کاری را از کارکنان گرفته است، چرا که امروزه حقوق ها از ۵ تا ۶ میلیون تومان تا ۵۰ تا ۶۰ میلیون تومان پرداخت می شود، لذا نهادهایی مانند آموزش و پرورش، شهرداری، وزارت کشور، ثبت احوال و نیروهای مسلح را شاکی کرده است.

علیزاده ادامه داد: در حالی این نوع شیوه پرداخت بین کارکنان و سازمان های مختلف دولتی وجود دارد که رئیس جمهور قول ارائه لایحه نظام پرداخت هماهنگ را داده بودند.

پایان پیام